To use this site, please enable Javascript.

Matches May 29, 2021

  Italy Italy 7:0 San Marino San Marino
  Oman Oman 3:1 Indonesia Indonesia
  Singapore Singapore 1:1 Afghanistan Afghanistan
  Thailand Thailand 2:2 Tajikistan Tajikistan
matchday 1 Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:0 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 1:1 Botafogo de Futebol e Regatas Botafogo
  Náutico Clube Náutico Capibaribe 1:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 0:2 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
Group A Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 6:0 Universitario de Deportes Universitario
matchday 14 AS Santorinis AS Santorinis 2020 0:1 Niki Volou Niki Volou
  Veria NPS Veria NPS 1:0 Panserraikos Panserraikos
matchday 9 Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 0:2 Aris Thessaloniki U19 Aris U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 3:0 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 1:3 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 1:1 AE Larisa U19 AE Larisa U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 2:0 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 1:1 PAS Giannina U19 PAS U19
matchday 33 Aarhus GF Aarhus GF 5:3 on pens Aalborg BK Aalborg BK
matchday 38 Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 2:2 FK Apolon 4 Kragujevac U17 Apolon 4 U17
  Brodarac U17 FK Brodarac Belgrad U17 3:2 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Partizan U17 FK Partizan Belgrade U17 6:2 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Cukaricki U17 FK Cukaricki U17 4:3 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Radnicki N U17 FK Radnicki Nis U17 2:3 FK Rad U17 Rad U17
  Partizan U19 FK Partizan Belgrade U19 5:1 FK Internacional Beograd U19 Internacional
  Kragujevac U19 FK Radnicki 1923 Kragujevac U19 1:3 FK Vozdovac U19 Vozdovac U19
  Rad Belgrad U19 FK Radnicki Belgrad U19 1:0 FK Napredak Krusevac U19 Napredak U19
  Cukaricki U19 FK Cukaricki U19 4:0 FK IMT Belgrad U19 IMT Belgrad U19
  Brodarac U19 FK Brodarac Belgrad U19 3:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  OFK Beograd U19 OFK Beograd U19 2:0 RFK Novi Sad 1921 U19 Novi Sad U19
  Vojvodina U19 FK Vojvodina Novi Sad U19 4:1 FK Trayal Kruševac U19 Trayal U19
  Radn. Nis U19 FK Radnicki Nis U19 0:1 FK Rad U19 Rad U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 3:1 FK Spartak Subotica U19 Spartak U19
  Red Star U19 Red Star Belgrade U19 1:3 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
matchday 5 HJK Helsinki HJK Helsinki 3:1 AC Oulu AC Oulu
  Ilves Ilves Tampere 2:0 FC KTP FC KTP
  FC Honka FC Honka 0:1 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  KuPS Kuopion Palloseura 1:2 FC Haka FC Haka
  Helsinki IFK Helsinki IFK 1:4 FC Inter Turku FC Inter
  Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 0:2 FF Jaro FF Jaro
  VPS Vaasan Palloseura 3:0 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  TPS Turun Palloseura 0:1 JIPPO Joensuu JIPPO
  Ekenäs IF Ekenäs IF 2:2 Musan Salama MuSa
matchday 1 MYPA Myllykosken Pallo -47 0:2 Nurmijärven Jalkapalloseura Nurmijärvi
  Peli-Karhut Peli-Karhut 1:0 Käpylän Pallo Käpylän
  HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 2:2 Kaarinan Pojat KaaPo
  FC Jazz FC Jazz 0:0 Salon Palloilijat Salon Pallo
matchday 4 JS Hercules JS Hercules 1:0 Rovaniemen Palloseura II RoPS II
matchday 0 Lappeenranta Liry Lappeenranta 12:30 AM Savonlinnan Työväen Palloseura Savonlinnan
  FCJ Blackbird FC Jyväskylä Blackbird 1:00 AM Jyväskylän Seudun Palloseura JPS
  LehPa Lehmon Pallo-77 1:00 AM AC Barca AC Barca
  Ristiinan Ristiinan Pallo 7:00 AM Haminan Pallo-Kissat Haminan PK
  Ruokolahden Ruokolahden Palloseura 8:00 PM Union Plaani Union Plaani
  SC Riverball SC Riverball 10:30 PM Kings SC Kings SC
Second Round Käskö IK Käskö Idrottsklubb 0:2 FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
Final Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 1:0 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  MSK Zilina MSK Zilina 3:2 AET ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
final 2nd leg FK Senica FK Senica 1:1 MFK Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica
Final
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:0 Alemannia Aachen Alem. Aachen
  Lok Leipzig 1.FC Lokomotive Leipzig 1:0 AET Chemnitzer FC Chemnitzer FC
matchday 32 FC Radolfzell FC Radolfzell 9:30 PM SV Endingen SV Endingen
  Kehler FV Kehler FV 07 10:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC Teningen FC Teningen 10:30 PM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SV Bühlertal SV Bühlertal 11:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
Final TSG Balingen TSG Balingen 0:3 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 0:2 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  Drochtersen/A. SV Drochtersen/Assel 5:6 on pens SV Meppen SV Meppen
  Wuppertaler SV Wuppertaler SV 2:1 SV Straelen SV Straelen
 
Hallescher FC Hallescher FC 2:3 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 0:1 Preußen Münster Preußen Münster
matchday 17 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 1:2 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
matchday 16 V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 3:0 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:2 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 3:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 1:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
matchday 9 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 0:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
matchday 10 Suzuka PG Suzuka Point Getters 0:1 Honda FC Honda FC
  FC Osaka FC Osaka 0:1 Matsue City Matsue City
  FC Kariya FC Kariya 0:2 Sony Sendai Sony Sendai
matchday 7 Tokyo Int'l Uni Tokyo International University FC 2:0 Nankatsu SC Nankatsu SC
  Toho Titanium Toho Titanium SC 3:0 Zuvor: Thespakusatsu Gunma Challengers (Reserves)	Thespa Challen.
  Tokyo United Tokyo United 2:1 Ryutsu Keizai University FC RKU FC
  Criac. Shinjuku Criacao Shinjuku 1:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
matchday 4 Easy Akashi Easy Akashi 2:3 Kobe FC 1970 Kobe FC
  Moriyama Sam. Moriyama Samurai 2000 postponed Takasago Mineiro Takasago Min.
  St.Andrews FC St.Andrews FC postponed Kyoto Shiko SC (1994) Kyoto Shiko SC
  KanDai Club '10 Kansai Univ. Club 2010 0:8 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
  Kansai Uni '08 Kansai University FC 2008 0:4 Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
  Lagend Shiga Lagend Shiga 2:3 Porvenir Asuka Porv. Asuka
  Thór Thór Akureyri 2:1 UMF Afturelding Afturelding
  Fjölnir Fjölnir Reykjavík 0:1 Fram Reykjavík Fram Reykjavík
  Selfoss UMF Selfoss 3:3 ÍF Grótta Grótta
  Kórdrengir Kórdrengir 2:1 Thróttur Reykjavík Thróttur
matchday 14 Mt Druitt Town Mt Druitt Town Rangers 3:0 Wollongong Wolves FC Wolves FC
  Northbridge FC Northbridge FC Bulls 2:2 Sydney FC U21 Sydney FC U21
matchday 23 Adelaide United Adelaide United 1:4 Sydney FC Sydney FC
matchday 26 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 5:0 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 2:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 0:4 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
  S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 2:0 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 2:0 FK Zeljeznicar Banja Luka U19 Z.BL U19
  Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 0:3 FK Radnik Hadzici U19 Hadzici U19
  Sloboda T U19 FK Sloboda Tuzla U19 3:0 FK Olimpik Sarajevo U19 FK Olimpik U19
matchday 7 Zulia FC Zulia FC 1:2 Portuguesa FC Portuguesa FC
  Gran Valencia Gran Valencia FC 3:3 Deportivo Lara Deportivo Lara
matchday 16 Zalgiris Zalgiris Vilnius 2:2 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
  FC Hegelmann FC Hegelmann Litauen 0:0 FK Panevezys FK Panevezys
  Dainava Dainava Alytus 3:1 FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
matchday 11 Vitebsk FK Vitebsk 5:0 FK Smorgon FK Smorgon
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 0:1 Rukh Brest Rukh
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 0:1 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  BATE Borisov BATE Borisov 3:0 Slavia Mozyr Slavia
matchday 25 El Masry El Masry SC 2:2 Wadi Degla FC Wadi Degla
  El Makasa Masr El Makasa 1:0 Ghazl Mahalla Mahalla
  Aswan SC Aswan SC 0:2 Ittihad Alexandria El Ittihad
Second Round BK Maxline BK Maxline 2:4 AET Volna Pinsk Volna Pinsk
  Senno FK Senno 1:6 Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel
  Gazovik Gazovik Vitebsk 1:8 Naftan Novopolotsk Naftan
  Atlant Kobrin FK Atlant Kobrin 0:3 Belshina Bobruisk Belshina
  Ostrovets FK Ostrovets 2:5 on pens FK Baranovichi FK Baranovichi
  Ivatsevichi FK Ivatsevichi 0:5 Arsenal Dzerzhinsk Dzerzhinsk
  FK Malorita FK Malorita 11:0 FK Kostyukovichi Kostyukovichi
  Stanles Pinsk Stanles Pinsk 3:2 FK Slonim 2017 Slonim 2017
  Kronon Kronon Stolbtsy 1:4 Dnepr Mogilev Dnepr Mogilev
Round of 16 SS Gafsa Stade Sportif Gafsien 0:2 Club Sportif Sfaxien CS Sfaxien
  US Borj Cedria US Borj Cedria 1:4 US Monastir US Monastir
matchday 11 Gimpo FC Gimpo FC 2:0 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Paju Citizen Paju Citizen 1:1 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Cheongju FC Cheongju FC 0:3 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek C.
  Cheonan City Cheonan City 1:0 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
matchday 13 Chuncheon FC Chuncheon Citizen 2:1 Gangwon FC Reserves Gangwon Res.
  Dangjin Citizen Dangjin Citizen 5:0 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 2:1 FC Namdong FC Namdong
  Jinju Citizen Jinju Citizen 3:0 Geoje Citizen Geoje Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 4:1 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
matchday 19 Incheon Utd. Incheon United 1:1 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
  Jeju United Jeju United 1:2 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  FC Seoul FC Seoul 0:3 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Seongnam FC Seongnam FC 2:3 Suwon FC Suwon FC
matchday 6 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 0:3 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
matchday 14 Busan IPark Busan IPark 1:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Seoul E-Land Seoul E-Land 0:1 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
matchday 8 Revolution II New England Revolution II 1:0 Fort Lauderdale CF Fort Lauderdale
Group 2 Campinense-PB Campinense Clube (PB) 3:1 on pens Atlético Cajazeirense de Desportos (PB) Cajazeirense-PB
matchday 18 Sol de América Club Sol de América 0:0 Guaireña FC Guaireña FC
  Guaraní Club Guaraní 2:0 Club Cerro Porteño Cerro Porteño
matchday 14 Doxa Katokopias Doxa Katokopias 1:0 Enosis Neon Paralimniou EN Paralimniou
  Pafos FC Pafos FC 1:2 Ethnikos Achnas Ethnikos
matchday 2 Levadia U17 Levadia Tallinn U17 2:1 FC Nomme United U17 FC Nomme U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 3:2 JK Tabasalu U17 Tabasalu U17
  Maardu U17 Maardu Linnameeskond U17 1:0 Kalev Tallinn U17 Kalev U17
  Kalju FC U17 Kalju FC U17 1:8 Jalgpallikool Tammeka U17 Tammeka U17
  FC Flora U17 FC Flora Tallinn U17 0:4 Ida-Virumaa U17 Ida-Virumaa U17
matchday 16 JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 Paide Linnameeskond Paide
  FC Flora FC Flora Tallinn 3:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
matchday 6 Viimsi JK Viimsi JK 6:0 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
matchday 9 Miramar Rangers Miramar Rangers AFC 0:0 Wellington Olympic AFC Wellington Ol.
  Wainuiomata Wainuiomata AFC 2:4 Petone FC Petone FC
  N. Wellington North Wellington FC 3:4 Wairarapa United Wairarapa United
  Lower Hutt City Lower Hutt City AFC 4:2 Waterside Karori AFC Waterside Karori AFC
matchday 11 Melville United Melville United 0:1 Bay Olympic SC Bay Olympic SC
  West Coast West Coast Rangers 0:4 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  North Shore United North Shore United 2:2 Northern Rovers Northern Rovers
  Birkenhead Utd. Birkenhead United 2:2 Manukau United FC Manukau United
  Auckland City Auckland City FC 3:1 Auckland United FC Auckland United
matchday 14 Finn Harps Finn Harps 1:2 Sligo Rovers Sligo Rovers
  Drogheda United Drogheda United FC 1:2 Derry City Derry City
  St. Patricks St. Patricks Athletic 0:2 Dundalk FC Dundalk FC
matchday 10 Treaty United Treaty United 2:0 Bray Wanderers Bray Wanderers
  Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 1:0 Cork City FC Cork City
  Shelbourne Shelbourne FC 4:0 Galway United FC Galway United
  Athlone Town Athlone Town AFC 2:3 University College Dublin UCD
  Cabinteely Cabinteely FC 0:2 Wexford FC Wexford FC
matchday 40 Hartlepool Utd. Hartlepool United 4:0 Weymouth FC Weymouth FC
matchday 46 Altrincham Altrincham FC 0:0 Torquay United FC Torquay United
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 1:1 Wrexham AFC Wrexham
  Solihull Moors Solihull Moors 2:0 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Barnet Barnet FC 2:0 Sutton United Sutton Utd
  Halifax Town FC Halifax Town 1:2 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Woking FC Woking FC 2:4 Wealdstone FC Wealdstone FC
  Boreham Wood Boreham Wood FC 1:4 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Yeovil Town Yeovil Town 0:1 Stockport County Stockport
  Bromley Bromley FC 1:0 Notts County Notts County
  King's Lynn King's Lynn Town 4:4 Aldershot Town Aldershot Town
matchday 9 Curicó Unido CDP Curicó Unido 1:2 Unión Española Española
Round of 16 Toktogul FC Toktogul 0:8 FK Kaganat Kaganat
  Champion Football Academy Champion 1:6 FK Kara-Balta Kara-Balta
  Talant FC Talant 0:7 FK Abdysh-Ata Kant Abdysh-Ata Kant
Final Brentford Brentford FC 2:0 Swansea City Swansea
matchday 27 Kolomna FK Kolomna 2:2 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
matchday 4 Sogndal IL Sogndal IL 2:2 Sandnes Ulf Sandnes Ulf
  Stjördals B. Stjördals Blink IL 0:1 Asane Fotball Asane Fotball
  Bryne FK Bryne FK 1:1 Hamarkameratene HamKam
  Raufoss Raufoss IL 2:4 Grorud IL Grorud IL
matchday 8 ZJ FC Zhejiang FC 5:4 Meizhou Hakka MZ Hakka
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 0:1 Shaanxi Chang'an Athletic SX Chang'an At.
matchday 32 Widzew Lodz Widzew Lodz 0:2 GKS Tychy GKS Tychy
  Miedz Legnica Miedz Legnica 3:0 LKS Lodz LKS Lodz
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 0:1 GKS Belchatow GKS Belchatow
  RKS Radomsko RKS Radomsko 2:2 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Legia II Legia Warsaw II 0:0 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  C. Elblag Concordia Elblag 4:1 Huragan Morag Huragan Morag
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 0:1 Olimpia Zambrow O. Zambrow
  KS Wasilków KS Wasilków 0:0 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  KS Kutno KS Kutno 1:0 Bron Radom Bron Radom
matchday 30 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 0:4 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 1:1 Unia Swarzedz Unia Swarzedz
  B. Koszalin Baltyk Koszalin 2:2 Nielba Wagrowiec Nielba
  Chemik Police Chemik Police 0:2 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Elana Torun Elana Torun 4:0 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 3:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
matchday 34 Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 1:2 Gornik Zabrze II Gornik II
matchday 38 Chelmianka Chelmianka Chelm 4:0 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
  KS Wiazownica KS Wiazownica 0:2 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
matchday 8 Landskrona Landskrona BoIS 1:1 Örgryte IS Örgryte
  Akropolis Akropolis IF 1:0 Falkenbergs FF Falkenberg
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 3:2 Trelleborgs FF Trelleborg
matchday 14 Ordabasy Ordabasy Shymkent 0:0 Shakhter Karaganda Shakhter K.
  Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau 2:2 FC Astana FC Astana
  Atyrau FK Atyrau 2:0 Akzhayik Uralsk Akzhayik
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 2:1 FK Aktobe Aktobe
matchday 7 Taraz-Karatau FK Taraz-Karatau 6:2 Kyzylzhar SK Petropavlovsk II Kyzylzhar II
matchday 9 FC Yangier FC Yangier 0:0 Xorazm Urganch Xorazm FС
  FK Oqtepa FK Oqtepa 1:1 Shurtan Guzar Shurtan
Final
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 2:1 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
matchday 36 Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 0:3 GKS Katowice GKS Katowice
  Stal Rzeszow Stal Rzeszow 2:3 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II 0:1 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 3:2 Pogon Siedlce Pogon Siedlce
matchday 29 Gurten Union Gurten postponed TuS Bad Gleichenberg Bad Gleichenb.
  Wolfsberg II Wolfsberger AC II postponed SV Spittal/Drau Spittal/Drau
  SV Ried II SV Ried II postponed FC Wels FC Wels
  Deutschlandsbg. Deutschlandsberger SC postponed FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09
  SC Kalsdorf SC Kalsdorf postponed SK Sturm Graz II Sturm Graz II
  Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt postponed ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
  Hertha Wels WSC Hertha Wels postponed SC Weiz SC Weiz
intermediate stage W. Burghausen SV Wacker Burghausen 2:1 SV Viktoria Aschaffenburg Aschaffenburg
matchday 40 Hoffenheim II TSG 1899 Hoffenheim II 1:0 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 3:1 FK Pirmasens FK Pirmasens
  SC Freiburg II SC Freiburg II 0:1 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
  Bahlinger SC Bahlinger SC 2:1 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau 0:1 KSV Hessen Kassel Hessen Kassel
 
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 3:2 VfR Aalen VfR Aalen
  FC Gießen FC Gießen 5:0 TSV Schott Mainz Schott Mainz
matchday 41 SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 1:1 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 3:1 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 4:1 FC Schalke 04 II Schalke 04 II
 
B. Dortmund II Borussia Dortmund II 2:2 VfB Homberg VfB Homberg
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 1:0 SV Bergisch Gladbach 09 B. Gladbach 09
  Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II 1:1 SV Rödinghausen SV Rödinghausen
matchday 5 Yverdon-Sport Yverdon-Sport FC 1:1 FC Basel 1893 U21 FC Basel U21
  Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 3:1 SC Brühl SG SC Brühl SG
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:2 FC Bavois FC Bavois
  FC Münsingen FC Münsingen 1:4 FC Sion U21 FC Sion U21
  FC Köniz FC Köniz 0:4 AC Bellinzona AC Bellinzona
  FC Breitenrain FC Breitenrain 1:0 FC Zürich U21 FC Zürich U21
  FC Black Stars FC Black Stars Basel 3:3 SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
matchday 25 Hellerup IK Hellerup IK 2:1 Akademisk Boldklub Akademisk BK
  Jammerbugt FC Jammerbugt FC 0:0 Brabrand IF Brabrand IF
  FC Roskilde FC Roskilde 3:0 Slagelse B&I Slagelse
  Vanlöse IF Vanlöse IF 3:1 Naestved Boldklub Naestved BK
  FC Sydvest FC Sydvest 05 4:2 Holstebro Boldklub Holstebro BK
  SfB - Oure FA Svendborg fB - Oure FA 2:3 Holbaek B&I Holbaek B&I
  FA 2000 FA 2000 2:0 Skovshoved IF Skovshoved
  AB Taarnby AB Taarnby 4:0 Hilleröd Fodbold Hilleröd F
  Aarhus Fremad Aarhus Fremad 1:2 Middelfart Boldklub Middelfart
  Dalum IF Dalum IF 0:1 Naesby Boldklub Naesby BK
  BK Frem BK Frem 0:1 Boldklubben af 1893 B.93
  Brönshöj BK Brönshöj Boldklub 2:0 Nyköbing FC Nyköbing FC
matchday 39 1.Göppinger SV 1.Göppinger Sportverein 9:00 PM FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
  TSV Ilshofen TSV Ilshofen 9:00 PM Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  SGV Freiberg SGV Freiberg 9:00 PM SV Oberachern SV Oberachern
  1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal 10:00 PM 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
  SV Linx SV Linx 10:30 PM FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  FC Nöttingen FC Nöttingen 10:30 PM TSG Backnang TSG Backnang
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 10:30 PM 1.FC Rielasingen-Arlen Rielasingen
  Neckarsulmer SU Neckarsulmer Sport-Union 10:30 PM FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  Sandhausen II SV Sandhausen II 10:30 PM FV Ravensburg FV Ravensburg
matchday 35 SG Barockstadt SG Barockstadt Fulda-Lehnerz 10:00 PM SV Rot-Weiß Hadamar RW Hadamar
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 10:00 PM Hünfelder SV Hünfelder SV
  SV Steinbach SV Steinbach 10:00 PM Türk Gücü Friedberg Türk. Friedbg.
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 10:00 PM KSV Baunatal KSV Baunatal
  Hessen Dreieich SC Hessen Dreieich 10:00 PM SV Rot-Weiss Walldorf RW Walldorf
  Vikt. Griesheim SC Viktoria 06 Griesheim 10:00 PM SV Zeilsheim SV Zeilsheim
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes 10:00 PM SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
matchday 26 Pars Jam Pars Jonoubi Jam 1:0 Mes Kerman Mes Kerman
matchday 20 Vista Turbine FC Vista Turbine 1:0 Mohtasham Tabriz Mohtasham
  Hafari Ahvaz Hafari Ahvaz FC 1:1 Mes Novin Kerman Mes Novin
  Sepidrood Sepidrood Rasht FC 1:1 Avalan Kamyaran Avalan Kamyaran
  Sh. Hamedan Shahrdari Hamedan 1:0 Foolad Novin Foolad Novin
  Elmoadab FC Elmoadab FC 0:1 Espad Alvand Espad
Semi-Finals 2nd Leg Csikszereda U19 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc U19 3:2 FCSB U19 FCSB U19
  FC Viitorul U19 FC Viitorul U19 7:0 Gaz Metan U19 Gaz Metan U19
Final TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 0:3 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
matchday 27 Kirchbichl SV Kirchbichl - FC Volders FC Volders
  Kematen SV Kematen - SK St. Johann SK St. Johann
  SV Innsbruck SV Innsbruck - FC Zirl Zirl
  FC Söll FC Söll - Völser SV Völs
  Ebbs SK Ebbs - SPG Silz/Mötz Silz/Mötz
  Mils SC Mils - FC Natters Natters
  Fügen SV Fügen - SV Zams SV Zams
  Kundl SC Kundl - Union Innsbruck Union Innsbruck
matchday 28 Alberschwende FC Alberschwende postponed FC Höchst Höchst
  SC Göfis SC Göfis postponed SC Admira Dornbirn Admira Dornbirn
  Schruns FC Schruns postponed FC Andelsbuch Andelsbuch
  FC Hard FC Hard postponed FC Bizau Bizau
  Nenzing FC Nenzing postponed SV Lochau SV Lochau
  FC Lustenau FC Lustenau postponed SC Fussach Fussach
  FC Egg FC Egg postponed SV Ludesch Ludesch
  Bezau VfB Bezau postponed FC Blau-Weiß Feldkirch Feldkirch
matchday 20 Vorarlberg U18 AKA Vorarlberg U18 2:1 AKA Red Bull Salzburg U18 AKA Salzb. U18
  AKA Rapid U18 AKA Rapid Wien U18 4:2 AKA Tirol U18 AKA Tirol U18
  AKA Admira U18 AKA Admira Wacker Mödling U18 2:1 AKA Burgenland U18 AKA Bgld. U18
  AKA WAC U18 AKA Wolfsberger AC U18 2:2 AKA Austria Wien U18 AKA Austria U18
  Stmk.-Sturm U18 AKA Steiermark - Sturm Graz U18 2:2 AKA LASK Juniors OÖ U18 AKA OÖ U18
  AKA Rapid U16 AKA Rapid Wien U16 5:30 PM AKA Tirol U16 AKA Tirol U16
  AKA Admira U16 AKA Admira Wacker Mödling U16 6:00 PM AKA Burgenland U16 Burgenland U16
  AKA WAC U16 AKA Wolfsberger AC U16 9:00 PM AKA Austria Wien U16 AKA Austria U16
  Vorarlberg U16 AKA Vorarlberg U16 9:00 PM AKA Red Bull Salzburg U16 AKA Salzb. U16
  Stmk.-Sturm U16 AKA Steiermark - Sturm Graz U16 9:00 PM AKA LASK Juniors OÖ U16 AKA OÖ U16
  St. Pölten U16 AKA St. Pölten U16 10:00 PM AKA SV Ried U16 AKA SV Ried U16
Final BFC Dynamo BFC Dynamo 2:1 Berliner AK 07 Berliner AK
matchday 23 FC Basel U17 FC Basel 1893 U17 6:0 Team FC Luzern-SC Kriens U17 Luzern U17
  FC Vaduz U18 FC Vaduz U18 3:2 BSC Young Boys U17 BSC YB U17
  St. Gallen U17 FCO St. Gallen/Wil U17 3:1 Team Vaud U17 Team Vaud U17
  AFF/FFV U17 Team AFF/FFV Fribourg U17 5:1 FC Schaffhausen U17 Schaffh. U17
  Concordia U17 FC Concordia BS/FC Solothurn U17 3:3 Servette FC M-17 Servette M-17
  FC Thun U18 FC Thun U18 4:4 Team Ticino U18 Team Ticino U18
  BSC YB U18 BSC Young Boys U18 2:4 FC Basel 1893 U18 FC Basel U18
  FC Zürich U18 FC Zürich U18 3:1 Team BEJUNE U18 BEJUNE U18
  FC Sion U18 FC Sion U18 2:3 Team FC Luzern-SC Kriens U18 Luzern U18
  St. Gallen U18 FCO St. Gallen/Wil U18 6:0 Team Vaud U18 Team Vaud U18
  Winterthur U18 FC Winterthur U18 2:3 Grasshopper Club Zürich U18 GC Zürich U18
  Servette U18 Servette FC U18 3:5 Team Aargau U18 Aargau U18
  Gwarek U19 Gwarek Zabrze U19 2:2 Legia Warsaw U19 Legia U19
  Cracovia U19 Cracovia Krakow U19 0:4 Pogon Szczecin U19 Pogon U19
  Lechia U19 Lechia Gdansk U19 2:2 UKS SMS Lodz U19 UKS SMS U19
Final Kocaelispor Kocaelispor 4:0 Sakaryaspor Sakaryaspor
Qualifying Round 2nd leg SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth 0:4 1.FC Schweinfurt 05 Schweinfurt 05
Final Caernarfon Town Caernarfon Town 3:5 Newtown AFC Newtown
matchday 14 CD Olmedo CD Olmedo 1:1 Manta FC Manta FC
matchday 15 Riga Riga FC 3:0 FK Metta Metta
  Noah Jurmala FC Noah Jurmala 0:5 FK Liepaja Liepaja
matchday 6 Taipei Play One Taipei Play One postponed Saturday Football International S. F. Int'l
  FC Kaohsiung FC Kaohsiung postponed Inter Taoyuan Inter Taoyuan
  FCBase TA FC Base Athletic postponed Tong Jie FC Tong Jie FC
  A. C. Academy Andy Chen Academy postponed Ming Chuan University Ming Chuan Univ
matchday 12 Neftchi Neftchi Kochkor-Ata 0:1 FK Ilbirs Bishkek Ilbirs Bishkek
Play Off 1st leg CS Mioveni CS Mioveni 0:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
matchday 9 Piteå IF Piteå IF postponed Gefle IF Gefle
  Örebro Syr. Örebro Syrianska IF 0:1 IF Sylvia Sylvia
  Assyriska FF Assyriska FF 2:1 Hudiksvalls FF Hudiksvall
  Umeå FC Umeå FC 3:1 Sandvikens IF Sandviken
  Lunds BK Lunds BK 0:0 Tvååkers IF Tvååkers IF
  Assyriska IK Assyriska Turabdin IK 3:3 IFK Malmö IFK Malmö
  Oskarshamn Oskarshamns AIK 5:0 Skövde AIK Skövde AIK
  Torns IF Torns IF 1:4 FC Trollhättan FC Trollhättan
  Lindome GIF Lindome GIF 3:3 Österlen FF Österlen FF
matchday 26 Vejle BK U19 Vejle Boldklub U19 2:3 FC Nordsjaelland U19 Nordsjaell. U19
  SönderjyskE U19 SönderjyskE U19 2:5 FC Copenhagen U19 Copenhagen U19
  AC Horsens U19 AC Horsens U19 0:6 Esbjerg fB U19 Esbjerg fB U19
  Silkeborg U19 Silkeborg IF U19 1:2 Odense Boldklub U19 Odense BK U19
  Aarhus GF U19 Aarhus GF U19 1:5 Lyngby BK U19 Lyngby BK U19
matchday 27 Viborg FF U19 Viborg FF U19 1:2 Kolding IF U19 Kolding IF U19
  Naesby BK U19 Naesby Boldklub U19 2:0 HB Köge U19 HB Köge U19
  SfB-Oure FA U19 Svendborg fB -Oure FA U19 1:0 Akademisk Boldklub U19 Akademisk U19
  Roskilde U19 Roskilde B.1906 U19 2:1 Hellerup IK U19 Hellerup IK U19
  Helsingör U19 FC Helsingör U19 2:3 Boldklubben af 1893 U19 B.93 U19
  Hvidovre IF U19 Hvidovre IF U19 1:1 Naestved Boldklub U19 Naestved BK U19
  Hobro IK U19 Hobro IK U19 4:3 Nyköbing FC U19 NFC U19
Quarter-Finals NSÍ Runavík NSÍ Runavík 3:0 07 Vestur 07 Vestur
  EB/Streymur EB/Streymur 2:3 B36 Tórshavn B36 Tórshavn
matchday 5 KÍ II KÍ Klaksvík II 1:3 EB/Streymur II EB/S II
matchday 9 ÍF II ÍF Fuglafjördur II 10:3 TB Tvöroyri II TB Tvöroyri II
  07 Vestur II 07 Vestur II 0:0 Undrid FF Undrid FF
  Royn Bóltfelagið Royn 2:3 B68 Toftir II B68 Toftir II
  FC Hoyvík FC Hoyvík 4:5 Skála IF II Skála IF II
Qualifying Round RW Koblenz TuS Rot-Weiß Koblenz 6:1 VfB Linz VfB Linz
Final SV Elversberg SV 07 Elversberg 1:0 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
matchday 28 Pfarrwerfen SC Pfarrwerfen - Union Henndorf Henndorf
  ASV Salzburg ASV ASKÖ Salzburg - USV Plainfeld Plainfeld
  Grödig II SV Grödig II - SC Leogang Leogang
  Anthering SV Anthering - SV Schwarzach Schwarzach
  Strobl SK Strobl - SC Tamsweg Tamsweg
  Mühlbach/Pzg. SC Mühlbach/Pzg. - USV 1960 Berndorf Berndorf
  St. Michael USK St. Michael - SC Bad Hofgastein Bad Hofgastein
matchday 22 Bravos do Maqui FC Onze Bravos do Maquis 0:1 Grupo Desportivo Sagrada Esperança Sagrada
  C.R.D. Libolo Recreativo do Libolo 2:1 Desportivo da Huíla Desp. Huíla
  SC Cabinda Sporting Clube Petróleos de Cabinda 1:4 GD Interclube Luanda GD Interclube
  Progresso Progresso do Sambizanga 0:1 CD 1º de Agosto 1º de Agosto
Final El Ahly El Ahly Cairo 2:0 Renaissance de Berkane RS Berkane
matchday 27 Karela United Karela United FC 1:1 Accra Great Olympics Great Olympics
matchday 8 CD Costa do Sol CD Costa do Sol 2:0 GD Maputo Maputo
matchday 26 Genoa U19 Genoa Primavera 3:0 Ascoli Picchio Primavera Ascoli U19
  Empoli U19 Empoli Primavera 0:1 Roma Primavera Roma U19
  Milan U19 Milan Primavera 0:2 Sampdoria Primavera Sampdoria U19
matchday 22 Udinese U19 Udinese Primavera 2:1 Parma Primavera Parma U19
  Venezia U19 Venezia Primavera 3:2 Brescia Primavera Brescia U19
  Cittadella U19 Cittadella Primavera 1:0 Pordenone Primavera Pordenone U19
  Cremonese U19 Cremonese Primavera 2:3 Chievo Primavera Chievo U19
  Verona U19 Hellas Verona Primavera 7:1 Reggiana Primavera Reggiana U19
  Monza U19 Monza Primavera 2:2 Vicenza Primavera Vicenza U19
  Benevento U19 Benevento Primavera 4:1 Crotone Primavera Crotone U19
  Salernitana U19 Salernitana Primavera 0:1 Virtus Entella Primavera Entella U19
  Lecce U19 Lecce Primavera 1:2 Pescara Primavera Pescara U19
  Cosenza U19 Cosenza Primavera 2:3 Reggina Primavera Reggina U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 0:1 Napoli Primavera Napoli U19
matchday 21 Tractor Tractor FC 2:0 Machine Sazi Tabriz Machine Sazi

Select date

Player birthdays

  • Nicolas Pépé
    Date of birth: May 29, 1995  Cote d'Ivoire
    Position: Right Winger
    Market value: 35.00 m €
    Arsenal FC
    Age: 26 years

Coach birthdays

Transfers

  • Taufik Hidayat
    Age: 28 Years  Indonesia
    Position: Left-Back
    Market value: 125 k €
    Fee: free transfer
    Arema FC
     
    PSIM Yogyakarta
  • Artur Dobrovinschi
    Age: 23 Years  Moldova
    Position: Mittelfeld
    Market value: 25 k €
    Fee: free transfer
    FC Grănicerul
     
    FC Olimpia Balti
  • Nicholas Nelson
    Age: 24 Years  Jamaica
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Unknown
     
    Chattanooga FC
  • Ítalo Müller
    Age: 21 Years  Chile
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: free transfer
    Municipal Santiago
     
    Colchagua Club de Deportes
  • Syarif Wijianto
    Age: 26 Years  Indonesia
    Position: Left Winger
    Market value: -
    Fee: free transfer
    RANS Cilegon FC
     
    PSIM Yogyakarta
  • Luis Chiquillo
    Age: 22 Years  Venezuela
    Position: Central Midfield
    Market value: 150 k €
    Fee: ?
    Carabobo FC
     
    Jaguares de Córdoba
  • Facundo Krüger
    Age: 20 Years  Argentina
    Position: Sturm
    Market value: 50 k €
    Fee: ?
    Canuelas Futbol Club
     
    Club de Deportes Valdivia
  • Miguel Ibarra
    Age: 31 Years  United States
    Position: Right Midfield
    Market value: 400 k €
    Fee: -
    Without Club
     
    San Diego Loyal SC
  • Carlos Mosquera
    Age: 29 Years  Colombia
    Position: Right Winger
    Market value: 300 k €
    Fee: -
    Club Cienciano
     
    Without Club
  • Cristian Cangá
    Age: 28 Years  Colombia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 275 k €
    Fee: -
    Club Cienciano
     
    Without Club
  • Jeferson Romário
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: 125 k €
    Fee: -
    Grêmio Osasco Audax (SP)
     
    Without Club
  • Marco Damasceno
    Age: 25 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    Grêmio Osasco Audax (SP)
     
    Without Club
  • Adenílson
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Criciúma Esporte Clube
     
    Red Bull Bragantino B
  • Anderson Gavineski
    Age: 27 Years  Brazil
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Clube Esportivo de Bento Gonçalves (RS)
     
    Internacional de Lages
  • Nelson Pinto
    Age: 23 Years  Chile
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: -
    Without Club
     
    Club de Deportes Limache
  • Konstantinos Volakis
    Age: 16 Years  Greece
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: -
    Panathinaikos Athens U17
     
    Panathinaikos Athens U19
  • Kevin Horgan
    Age: 24 Years  Ireland
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: -
    Galway United FC
     
    Without Club