To use this site, please enable Javascript.

Matches May 2, 2021

Semi-Finals
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 5:0 Holstein Kiel Holstein Kiel
matchday 34
Chelsea Chelsea FC 2:0 Fulham FC Fulham
 
Everton Everton FC 1:2 Aston Villa Aston Villa
  Newcastle Newcastle United 0:2 Arsenal FC Arsenal
matchday 3 IC d'Escaldes Inter Club d'Escaldes 11:30 PM UE Sant Julia Sant Julia
  FC Santa Coloma FC Santa Coloma 0:0 Atlètic Club d'Escaldes AC Escaldes
  Penya Encarnada Penya Encarnada d'Andorra 1:3 Club Esportiu Carroi CE Carroi
matchday 34 SD Huesca SD Huesca 1:0 Real Sociedad Real Sociedad
 
Real Madrid Real Madrid 2:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:1 Real Betis Balompié Real Betis
  Villarreal Villarreal CF 1:0 Getafe CF Getafe
final 1st leg EC Bahia Esporte Clube Bahia 0:1 Ceará Sporting Club Ceará SC
matchday 34 Crotone FC Crotone 0:2 Inter Milan Inter
 
AC Milan AC Milan 2:0 Benevento Calcio Benevento
 
Lazio SS Lazio 4:3 Genoa CFC Genoa
  Sassuolo US Sassuolo 1:1 Atalanta BC Atalanta BC
 
SSC Napoli SSC Napoli 1:1 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
  Bologna Bologna FC 1909 3:3 ACF Fiorentina Fiorentina
matchday 35 Paris SG Paris Saint-Germain 2:1 RC Lens Lens
  LOSC Lille LOSC Lille 2:0 OGC Nice OGC Nice
  G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 1:0 Stade Rennais FC Stade Rennais
  FC Lorient FC Lorient 2:0 SCO Angers SCO Angers
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 1:4 FC Nantes FC Nantes
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 2:2 Stade Reims Stade Reims
  Dijon Dijon FCO 1:5 FC Metz FC Metz
matchday 28 Krasnodar FK Krasnodar 1:3 FC Sochi Sochi
  Khimki FK Khimki 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Rostov FK Rostov 2:0 PFK Tambov Tambov
matchday 23 Ak.Spartak U16 Akademia Spartak Moskau U16 1:4 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Akademia FCSM Akademia Spartak Moscow 5:2 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
matchday 31 Dongen VV Dongen postponed HV & CV Quick Quick DH
  Hoogland VV Hoogland postponed RKSV Groene Ster Groene Ster
  Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer postponed HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk postponed RKVV DEM RKVV DEM
  Hollandia HVV Hollandia postponed VV UNA Veldhoven VV UNA
  Unitas GVV Unitas postponed OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  SV Oss '20 SV Oss '20 postponed USV Hercules USV Hercules
  EVV Echt EVV Echt postponed RKVV Westlandia Westlandia
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 postponed VV Gemert VV Gemert
matchday 6 Rapid 1923 FC Rapid 1923 2:0 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
matchday 32
FC Vaduz FC Vaduz 1:2 FC Luzern FC Luzern
 
FC Basel FC Basel 1893 1:0 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
Servette FC Servette FC 2:1 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Sion FC Sion 1:1 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
 
FC Zürich FC Zürich 3:0 FC Lugano FC Lugano
matchday 31 Fortuna Sittard Fortuna Sittard 3:0 Twente Enschede FC Twente FC
  Vitesse Vitesse Arnhem 2:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 1:3 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
  FC Utrecht FC Utrecht 3:2 Willem II Tilburg Willem II
  ADO Den Haag ADO Den Haag 3:2 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
 
Ajax Ajax Amsterdam 4:0 FC Emmen FC Emmen
  FC Groningen FC Groningen 1:2 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:2 SC Heerenveen Heerenveen
matchday 10 Göztepe U19 Göztepe U19 1:1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 1:1 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 2:2 Denizlispor U19 Denizlispor U19
  Galatasaray U19 Galatasaray SK U19 2:0 Genclerbirligi Ankara U19 G.Birligi U19
  Karagümrük U19 Fatih Karagümrük U19 1:2 Konyaspor U19 Konyaspor U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 0:1 Yeni Malatyaspor U19 Y. Malatya U19
  Hatayspor U19 Hatayspor U19 0:3 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 3:1 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Sivasspor U19 Sivasspor U19 2:0 Gaziantep FK U19 G.Antep FK U19
matchday 39
Besiktas Besiktas JK 7:0 Hatayspor Hatayspor
  Denizlispor Denizlispor 0:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
  Konyaspor Konyaspor 5:1 Fatih Karagümrük Karagümrük
 
Antalyaspor Antalyaspor 2:3 Göztepe Göztepe
matchday 5 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 1:2 ACSM Politehnica Iași ACSM Poli Iași
  FC Voluntari FC Voluntari 0:1 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
matchday 3 Rangers Rangers FC 4:1 Celtic FC Celtic
matchday 24 Vorskla Poltava Vorskla Poltava 1:5 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Rukh Lviv Rukh Lviv 2:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 1:0 FK Minaj FK Minaj
  FK Mariupol FK Mariupol 1:2 PFK Lviv PFK Lviv
matchday 30 Slovácko 1.FC Slovácko 0:1 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 1:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  FK Jablonec FK Jablonec 3:1 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  FK Teplice FK Teplice 0:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  FK Pardubice FK Pardubice 2:2 MFK Karvina MFK Karvina
matchday 28 Randers FC Randers FC 4:2 Bröndby IF Bröndby IF
  SönderjyskE SönderjyskE 2:0 Odense Boldklub Odense BK
matchday 32 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:2 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 3:2 HNK Rijeka HNK Rijeka
matchday 2 Rollon Pojat Rollon Pojat 8:00 PM Oulunsalo Palloseura Oulunsalo PS
matchday 28 Pogon Szczecin Pogon Szczecin 1:1 Warta Poznan Warta Poznan
  Lech Poznan Lech Poznan 1:2 Stal Mielec Stal Mielec
matchday 31 FC Koper FC Koper 0:0 NK Bravo NK Bravo
matchday 25 F91 Dudelange F91 Dudelange 3:1 FC Differdange 03 Differdange 03
  CS Fola Esch CS Fola Esch 2:3 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 3:2 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  Hesperange Swift Hesperange 1:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 0:1 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  Titus Petange Union Titus Petange 1:1 US Hostert US Hostert
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 0:5 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 3:1 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
matchday 32 Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 0:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Ferencváros Ferencvárosi TC 2:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
matchday 7 AS Trencin AS Trencin 3:0 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  Michalovce Zemplin Michalovce 2:1 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  FK Senica FK Senica 1:0 FC Nitra FC Nitra
  SKF Sered SKF Sered 0:1 FK Pohronie Pohronie
matchday 20 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf 9:00 PM TSV Travemünde TSV Travemünde
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 9:30 PM TuS Hartenholm TuS Hartenholm
  GW Siebenbäumen SV Grün-Weiß Siebenbäumen 10:00 PM Breitenfelder SV Breitenfelde
matchday 22 FV Bad Honnef FV Bad Honnef 10:00 PM SSV Merten 1925 SSV Merten
  SpVg Porz SpVg Porz 10:00 PM FV Wiehl FV Wiehl
  G. Windeck TSV Germania Windeck 10:00 PM 1.FC Spich 1.FC Spich
  SC Rheinbach SC Rheinbach 10:00 PM SV Wachtberg SV Wachtberg
  Homburg-Nü. SSV Homburg-Nümbrecht 10:15 PM TuS Mondorf TuS Mondorf
  FV Endenich FV Bonn-Endenich 08 10:15 PM TuS 05 Oberpleis Oberpleis
  L.-Hohenlind SC Borussia Lindenthal-Hohenlind 10:30 PM SV Schlebusch SV Schlebusch
matchday 20 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 7:00 PM TSV Rantrum TSV Rantrum
matchday 23 Hamborn 07 Sportfreunde Hamborn 07 10:00 PM VfB Speldorf VfB Speldorf
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 10:00 PM DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 10:00 PM SpVgg Steele 03/09 SpVgg Steele
  FC Remscheid FC Remscheid 10:00 PM SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 10:00 PM VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  BG Überruhr Blau-Gelb Überruhr 10:15 PM SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen
  Mülheimer FC Mülheimer FC 97 10:30 PM DJK Blau-Weiß Mintard BW Mintard
matchday 30 Schwanheim Germania Schwanheim postponed FC Gießen II FC Gießen II
  TSV Michelbach TSV Michelbach postponed SC Waldgirmes II Waldgirmes II
  VfB Marburg VfB Marburg postponed SG Walluf Walluf
  RSV Weyer RSV Weyer postponed SSV Langenaubach Langenaubach
  Steinbach II TSV Steinbach II postponed SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 postponed Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  FC Ederbergland FC Ederbergland postponed SF/BG Marburg SF/BG Marburg
  TuBa Pohlheim FC TuBa Pohlheim postponed FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  SV Bauerbach SV Bauerbach postponed FV Breidenbach FV Breidenbach
  FC Cleeberg FC Cleeberg postponed SV 1913 Niedernhausen Niedernhausen
matchday 28 DJK Donauesch. DJK Donaueschingen 10:00 PM FC Radolfzell FC Radolfzell
matchday 27 Delbrücker SC Delbrücker SC 10:00 PM VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  VfL Theesen VfL Theesen 10:00 PM SC Peckeloh SC Peckeloh
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 10:00 PM TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 10:00 PM Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  SC Herford SC Herford 10:00 PM Lüner SV Lüner SV
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen 10:00 PM SV Mesum SV Mesum
  GW Nottuln SV Grün-Weiß Nottuln 10:00 PM 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  W. Kinderhaus Westfalia Kinderhaus 10:00 PM TuS Tengern TuS Tengern
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 10:00 PM Preußen Espelkamp Pr. Espelkamp
  SC Neheim SC Neheim 10:00 PM SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 10:00 PM SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 10:00 PM SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
  YEG Hassel YEG Hassel 10:00 PM FSV Gerlingen FSV Gerlingen
  SV Sodingen SV Sodingen 10:00 PM FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen 10:00 PM SV Rot-Weiß Deuten RW Deuten
  Bor. Dröschede Borussia Dröschede 10:30 PM FC Lennestadt Lennestadt
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 11:00 PM DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  BSV Schüren BSV Schüren 11:00 PM FC Brünninghausen Brünninghausen
matchday 12 Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 1:0 Club Atlético Lanús Lanús
matchday 17 Chivas Deportivo Guadalajara 0:0 Tigres UANL Tigres UANL
  León Club León FC 2:1 Querétaro FC Querétaro FC
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 1:1 Club Tijuana Club Tijuana
  Monterrey CF Monterrey 1:0 Mazatlán FC Mazatlán FC
matchday 3 Red Bulls New York Red Bulls 2:0 Chicago Fire FC Chicago Fire
  Salt Lake Real Salt Lake City 3:1 Sporting Kansas City Kansas
  CF Montréal Club de Foot Montréal 0:0 Columbus SC Columbus SC
  Houston Houston Dynamo FC 1:1 Los Angeles FC Los Angeles FC
  Revolution New England Revolution 2:1 Atlanta United FC Atlanta United
  Orlando City SC Orlando City SC 3:0 FC Cincinnati Cincinnati
  Philadelphia Philadelphia Union 0:2 New York City FC NYCFC
  FC Dallas FC Dallas 4:1 Portland Timbers Timbers
  Minnesota Utd. Minnesota United FC 0:1 Austin FC Austin FC
  Quakes San Jose Earthquakes 4:1 D.C. United D.C. United
matchday 1 Michigan Stars Michigan Stars FC 1:0 New Amsterdam FC New Amsterdam
  Detroit City Detroit City FC 1:0 Maryland Bobcats FC Bobcats
matchday 10 FAS CD FAS 1:0 Jocoro FC Jocoro
  Metapán AD Isidro Metapán 2:0 CD Municipal Limeño Limeño
  11 Deportivo Once Deportivo 2:1 Alianza FC Alianza FC
  Sonsonate Sonsonate FC 2:1 Santa Tecla FC Santa Tecla
  Atl. Marte CD Atlético Marte 1:1 CD Luis Angel Firpo L.A. Firpo
  CD Águila CD Águila 2:1 CD Chalatenango Chalatenango
matchday 6 Aurora Club Aurora 3:0 Club Independiente Petrolero Ind. Petrolero
  Guabira Club Deportivo Guabirá 1:0 Club Real Santa Cruz Real Santa Cruz
matchday 12 Oita Trinita Oita Trinita 1:0 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:0 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
matchday 11 Mito HollyHock Mito HollyHock 1:0 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Machida Zelvia Machida Zelvia 0:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
matchday 7 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 2:0 Gainare Tottori Gainare Tottori
  Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 2:1 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 2:1 FC Imabari FC Imabari
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 0:1 Fukushima United Fukushima Utd.
  FC Gifu FC Gifu 0:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
matchday 4 Saitama SC Saitama SC postponed Yokohama Takeru Yokohama Takeru
  Toin Univ. FC Toin University of Yokohama FC 3:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
matchday 2 Riv. Toyokawa Rivielta Toyokawa 1:2 Wyvern Kariya Wyvern
  FC Gifu 2nd FC Gifu Second (Reserves) 5:1 FC Ogaki K' Ogaki K'
  Fujieda City H. Fujieda City Hall FC 1:0 FC Ise-shima FC Ise-shima
  Tokoha Uni. Ha. Tokoha Univ. Hamamatsu FC 0:7 Tokai Gakuen Univ. FC Tokai Gak. FC
  Yazaki Valente Yazaki Valente postponed Chukyo univ.FC (II) Chukyo Univ. II
matchday 1 HK Kópavogs HK Kópavogs 0:0 KA Akureyri KA Akureyri
  Fylkir Fylkir Reykjavík 0:2 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
  Stjarnan Stjarnan Gardabaer 0:0 Leiknir Reykjavík Leiknir
matchday 3 Mits. Mizushima Mitsubishi Motors Mizushima 1:1 NTN Okayama NTN Okayama
  B. Shimonoseki Baleine Shimonoseki 2:1 ENEOS Mizushima ENEOS Mizushima
  SRC Hiroshima SRC Hiroshima 3:1 Beluga Rosso Hamada Bel.Ros. Hamada
  FBIJ Hiroshima Fujifilm BIJ Hiroshima SC 1:1 Yonago Genki Yonago Genki
matchday 5 Okinawa SV Okinawa SV 3:0 NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC
  Kawasoe Club Kawasoe Club 3:2 FC Nakatsu FC Nakatsu
  Kyushu Mits. SC Kyushu Mitsubishi SC 1:2 J-Lease FC J-Lease FC
  Saga LIXIL Saga LIXIL FC 1:0 Kaiho Bank SC Kaiho Bank
matchday 10 Sydney United Sydney United 5:0 Manly United Manly United
  Sydney FC U21 Sydney FC U21 3:5 Wollongong Wolves FC Wolves FC
matchday 31 KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 0:2 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  Bylis Ballsh KF Bylis Ballsh 0:0 KF Tirana KF Tirana
matchday 19 Melbourne Melbourne Victory 1:1 Central Coast Mariners Central Coast
matchday 28 Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
matchday 4 CD SM (Arica) CD San Marcos de Arica postponed Lautaro de Buin Lautaro Buin
  UdeConce Universidad Concepción 3:2 Rangers de Talca Rangers Talca
matchday 3 Metropolitanos Metropolitanos FC 1:3 Caracas FC Caracas FC
matchday 24 GOSK Gabela NK GOSK Gabela 2:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Gorazde FK Gorazde 0:2 FK Igman Konjic Igman Konjic
matchday 7 Sputnik Sputnik Rechitsa 1:2 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  BATE Borisov BATE Borisov 1:0 FK Smorgon FK Smorgon
matchday 18 JSM Skikda JSM Skikda 0:1 ES Sétif ES Sétif
matchday 19 Entag El Harby Entag El Harby 0:2 Ismaily SC Ismaily
  Smouha Smouha SC 2:2 Ittihad Alexandria El Ittihad
  Gaish Tala'ea El Gaish 3:0 Aswan SC Aswan SC
matchday 14 Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 0:1 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida
  OC Safi Olympique Safi 0:3 FAR Rabat FAR Rabat
  MAS Fes MAS Fes 2:1 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
matchday 22 AS Rejiche Avenir Sportif Rejiche postponed Etoile Sportive du Sahel ES Sahel
  CS Sfaxien Club Sportif Sfaxien postponed Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
matchday 7 FC Mokpo FC Mokpo 1:0 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Gimhae FC Gimhae FC 1:0 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 2:3 Dangjin Citizen Dangjin Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 2:1 Seoul Nowon United Nowon Utd.
  FC Namdong FC Namdong 1:2 Goyang Citizen Goyang Citizen
Final Rakow Rakow Czestochowa 2:1 Arka Gdynia Arka Gdynia
matchday 13 Jeonbuk Hyundai Jeonbuk Hyundai Motors 1:1 Jeju United Jeju United
  Incheon Utd. Incheon United 1:0 Gangwon FC Gangwon FC
matchday 17 NK Dekani NK Dekani 1:0 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  ND Primorje ND Primorje 1:2 NK Krsko NK Krsko
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 1:0 NK Krka NK Krka
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 4:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
matchday 2 Legion FC Birmingham Legion FC 0:1 Indy Eleven Indy Eleven
  TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 3:0 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Tulsa FC Tulsa 2:0 Sporting Kansas City II Kansas City II
  Oklahoma City Oklahoma City Energy FC 0:1 Atlanta United 2 ATL UTD 2
  RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 1:0 New Mexico United New Mexico Utd.
  San Antonio FC San Antonio FC 3:0 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
matchday 9 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 1:2 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:2 Busan IPark Busan IPark
  Seoul E-Land Seoul E-Land 1:0 Ansan Greeners Ansan Greeners
matchday 4 Greenville Greenville Triumph SC 4:0 North Texas Soccer Club North Texas SC
  Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 3:1 FC Tucson FC Tucson
matchday 10 RB Bragantino Red Bull Bragantino 1:1 Santos FC Santos FC
matchday 26 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 0:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
Semi-Finals Madureira-RJ Madureira Esporte Clube (RJ) 1:0 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
  Volta Redonda Volta Redonda Futebol Clube (RJ) 0:3 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
Semi-Finals 1st Leg Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 0:3 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
Final
LASK LASK 0:3 Red Bull Salzburg RB Salzburg
Quarter-Finals 2nd leg Aparecidense-GO AA Aparecidense (GO) 2:1 Associação Esportiva Jataiense (GO) Jataiense-GO
  Anápolis-GO Grêmio Esportivo Anápolis (GO) 2:1 Iporá Esporte Clube Iporá EC
Group 1 Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 4:1 Caucaia Esporte Clube (CE) Caucaia-CE
Quarter-Finals 1st leg Marabá-PA Águia de Marabá Futebol Clube (PA) 1:3 Clube do Remo (PA) Remo
  Castanhal Castanhal Esporte Clube (PA) 1:1 Independente Atlético Clube (PA) Independente-PA
Group 1 Sousa Sousa Esporte Clube (PB) 0:0 Campinense Clube (PB) Campinense-PB
matchday 8 CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 1:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
Semi-Finals 1st Leg Ação Ação 0:2 Cuiabá Esporte Clube (MT) Cuiabá-MT
matchday 11 River-PI River Atlético Clube (PI) 1:2 Fluminense EC (PI) Fluminense-PI
  Parnahyba-PI Parnahyba Sport Club (PI) 1:1 4 de Julho Esporte Clube (PI) 4 de Julho-PI
  Tiradentes SE Tiradentes 1:3 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
matchday 27 FC Atert Bissen FC Atert Bissen postponed FC Mamer 32 FC Mamer 32
  US Esch Union Sportive Esch-Alzette postponed Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  Berbourg FC Berdenia Berbourg postponed  FC Alisontia Steinsel Steinsel
  Weiler FC Yellow Boys Weiler-La-Tour postponed FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
  Marisca Mersch FC Marisca Mersch postponed US Rumelange US Rumelange
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 postponed FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  Schifflange 95 FC Schifflange 95 postponed SC Bettembourg SC Bettembourg
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster postponed FC Mondercange Mondercange
matchday 14 Cerro Porteño Club Cerro Porteño 2:0 Olimpia Asunción Olimpia
Second Round Álafoss KF Álafoss 0:5 UMF Njardvík Njardvík
  Kórdrengir Kórdrengir 8:9 on pens ÍBV Vestmannaeyjar ÍBV
  Leiknir F. Leiknir Fáskrúdsfjordur 3:0 Höttur/Huginn Höttur/Huginn
  Stokkseyri Stokkseyri 0:7 Haukar Hafnarfjördur Haukar
  Grindavík UMF Grindavík 3:0 Hvíti Riddarinn Hvíti
matchday 10 América América FC de Pedrinhas 0:3 Sociedade Boca Júnior Futebol Clube (SE) Boca Júnior
  Atl. Gloriense AD Atlética Gloriense 2:2 CS Maruinense Maruinense
  Freipaulistano Associação Desportiva Freipaulistano 2:0 Dorense Futebol Clube (SE) Dorense FC
  CS Sergipe-SE Club Sportivo Sergipe (SE) 1:1 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
  Itabaiana-SE Associação Olímpica de Itabaiana (SE) 1:1 Lagarto Futebol Clube (SE) Lagarto FC
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:3 Kalju FC Kalju FC
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:2 FCI Levadia FCI Levadia
matchday 6 Western Suburbs Western Suburbs FC 2:0 Petone FC Petone FC
  Dep. Binacional Deportivo Binacional 1:1 FBC Melgar FBC Melgar
  Alianza Atl. Alianza Atlético Sullana 1:2 Universitario de Deportes Universitario
  Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 0:4 Galway United FC Galway United
matchday 5 Viengchanh FC Viengchanh FC postponed Ezra FC Ezra FC
matchday 11 Sabah Sabah FC 2:1 Perak FC Perak
  PJ City FC Petaling Jaya City FC 1:2 Selangor FC Selangor FC
matchday 12 Young Lions Garena Young Lions 0:4 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 41 Hartlepool Utd. Hartlepool United 3:1 Chesterfield FC Chesterfield FC
matchday 38 Cesena Cesena FC 3:1 SS Arezzo Arezzo
  Triestina US Triestina 1:1 Mantova 1911 Mantova
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 1:3 FC Südtirol Südtirol
  Ravenna Ravenna FC 2:1 Carpi FC 1909 Carpi
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 3:3 Modena FC 2018 Modena
  Legnago FC Legnago Salus 3:1 Fermana FC Fermana
  Feralpisalò Feralpisalò 0:2 AC Perugia Calcio Perugia
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 2:1 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Matelica Matelica Calcio 3:0 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Padova Calcio Padova 1:0 US Sambenedettese Sambenedettese
Semi-Finals Pouso Alegre Pouso Alegre FC 6:5 on pens Associação Atlética Caldense (MG) AA Caldense
matchday 5 CD Palestino CD Palestino postponed Huachipato FC Huachipato FC
matchday 6 La Calera Unión La Calera 2:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
  Española Unión Española 1:1 Audax Italiano Audax Italiano
  Ñublense CD Ñublense 5:1 CSD Colo Colo Colo Colo
matchday 37 Kahramanmaras Kahramanmarasspor 4:1 Sancaktepe FK Sancaktepe FK
  24 Erzincanspor 24 Erzincanspor 2:0 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Usak Spor Usak Spor 2:2 Inegölspor Inegölspor
  Sanliurfaspor Sanliurfaspor 0:0 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
  Hekimoglu Hekimoglu Trabzon 3:1 Ergene Velimese Spor Ergene Velimese
  Gümüshanespor Gümüshanespor 1:0 Corum FK Corum FK
  Z. Kömürspor Zonguldak Kömürspor 2:3 Kocaelispor Kocaelispor
  Hacettepe Hacettepe Spor 0:1 Afjet Afyonspor Afjet Afyonspor
  Sariyer Sariyer 0:0 Manisa FK Manisa FK
  Sakaryaspor Sakaryaspor 4:2 Etimesgut Belediyespor Etimesgut Bld
  Kirsehir Bld Kirsehir Belediye Spor 2:1 Serik Belediyespor Serik Belediye
  Kirklarelispor Kirklarelispor 2:2 Eyüpspor Eyüpspor
  Pendikspor Pendikspor 2:2 Elazigspor Elazigspor
  Bodrumspor Bodrumspor 5:0 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Van Spor FK Van Spor FK 3:2 1922 Konyaspor 1922 Konya
  Pazarspor Pazarspor 3:1 GMG Kastamonuspor GMG Kastamonu
  Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 3:2 Tarsus Idman Yurdu Tarsus IY
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 0:0 Turgutluspor Turgutluspor
  Mamak FK Mamak FK 1:3 Bayburt Özel Idare Spor Bayburt ÖI
  UD Almería UD Almería 2:2 Real Oviedo Real Oviedo
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:1 CD Mirandés CD Mirandés
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 2:1 FC Cartagena FC Cartagena
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:0 Málaga CF Málaga CF
matchday 36 LB Châteauroux LB Châteauroux 1:2 ES Troyes AC Troyes
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:1 Rodez AF Rodez AF
  USL Dunkerque USL Dunkerque 1:0 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Pau FC Pau FC 0:0 AC Ajaccio AC Ajaccio
  AC Le Havre AC Le Havre 2:4 FC Chambly FC Chambly
  Amiens SC Amiens SC 0:3 EA Guingamp Guingamp
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 1:3 Valenciennes FC Valenciennes FC
  SM Caen SM Caen 0:0 AJ Auxerre AJ Auxerre
matchday 32 Concarneau US Concarneau 3:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil-L
  FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 2:1 US Avranches US Avranches
  US Boulogne US Boulogne 1:2 SO Cholet SO Cholet
  FC Sète 34 FC Sète 34 1:0 US Orléans US Orléans
matchday 40 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Akron Togliatti Akron Togliatti 1:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Orenburg FK Orenburg 2:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 0:2 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 2:0 Veles Moscow Veles Moscow
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 2:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 1:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 4:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 0:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
matchday 36 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 5:1 Helmond Sport Helmond Sport
matchday 30 Portimonense Portimonense Futebol SAD 0:0 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Santa Clara CD Santa Clara 3:3 Boavista FC Boavista
  Sporting CP Sporting CP 2:0 CD Nacional Nacional
matchday 31 Oliveirense UD Oliveirense 0:2 SL Benfica B Benfica B
  Vizela FC Vizela 1:1 CD Feirense Feirense
matchday 32 FC Wil 1900 FC Wil 1900 2:3 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
matchday 21 Chrudim MFK Chrudim 0:1 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Vysehrad FK Slavoj Vysehrad 1:2 SK Lisen SK Lisen
  Viktoria Zizkov FK Viktoria Zizkov 1:0 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
matchday 5 FC Fredericia FC Fredericia 0:1 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 1:1 Hobro IK Hobro IK
matchday 3 HN S. Longmen Henan Songshan Longmen 1:1 Shandong Taishan SD Taishan
  GuaZ FC Guangzhou FC 2:0 Shenzhen FC SZ FC
matchday 29 NK Rudes NK Rudes 2:1 NK Dubrava Tim kabel NK Dubrava ZG
  NK Sesvete NK Sesvete 4:3 NK Hrvatski Dragovoljac Hrv Dragovoljac
  NK Opatija NK Opatija 1:1 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 3:0 NK Croatia Zmijavci Croat. Zmijavci
  Kustos. Zagreb NK Kustosija Zagreb 0:1 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  NK Solin NK Solin 1:2 HNK Orijent Rijeka NK Orijent 1919
matchday 28 Korona Kielce Korona Kielce 1:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  Resovia Resovia Rzeszów 1:3 GKS Belchatow GKS Belchatow
  Gornik Leczna Gornik Leczna 3:3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 3:0 Odra Opole Odra Opole
matchday 27 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 1:0 Legia Warsaw II Legia II
matchday 26 Górnik Konin Górnik Konin 1:6 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 1:1 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
matchday 28 Rekord B-B Rekord Bielsko-Biala 7:3 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Stal Brzeg Stal Brzeg 1:0 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 0:2 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  ROW Rybnik ROW 1964 Rybnik 1:1 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  Polonia Bytom Polonia Bytom 3:1 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
  Polonia Nysa Polonia Nysa 1:2 Gornik Zabrze II Gornik II
matchday 33 Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 1:3 Korona Kielce II Korona Kielce II
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 4:0 Siarka Tarnobrzeg Siarka T.
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 6:0 Hetman Zamosc Hetman Zamosc
  Avia Swidnik Avia Swidnik 2:0 Wisloka Debica Wisloka Debica
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 2:2 Stal Krasnik Stal Krasnik
matchday 4 Hammarby Hammarby IF 1:1 BK Häcken Häcken
  Örebro SK Örebro SK 0:3 IFK Norrköping Norrköping
  Östersund Östersunds FK 1:2 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
  Halmstads BK Halmstads BK 1:1 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Örgryte Örgryte IS 1:1 Västerås SK Västerås SK
  Vasalund Vasalunds IF 1:0 IK Brage Brage
  Helsingborg Helsingborgs IF 1:0 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
matchday 9 Aktobe FK Aktobe 0:2 FC Astana FC Astana
  Atyrau FK Atyrau 2:1 Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 3:0 FK Taraz Taraz
matchday 32 Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 0:2 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
  B. Podgorica Buducnost Podgorica 0:2 OFK Petrovac OFK Petrovac
matchday 26 Aston Villa U23 Aston Villa U23 1:1 Newcastle United U23 Newcastle U23
  Southampton B Southampton FC B 0:5 Everton FC U23 Everton U23
matchday 5 Bnei Yehuda Bnei Yehuda Tel Aviv 1:2 Maccabi Netanya Maccabi Netanya
  Hapoel Hadera Hapoel Hadera 1:0 Ihud Bnei Sakhnin Bnei Sakhnin
matchday 6 Kiryat Shmona Ironi Kiryat Shmona 1:1 FC Ashdod FC Ashdod
  M. Petah Tikva Maccabi Petah Tikva 1:2 Maccabi Haifa Maccabi Haifa
matchday 36 Debrecen Debreceni VSC 4:2 Aqvital FC Csákvár Csákvár
matchday 31 Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 3:1 Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 2:2 Blekitni Stargard Blekitni
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow 0:2 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Sokol Ostroda Sokol Ostroda 0:1 Wigry Suwalki Wigry Suwalki
  GKS Katowice GKS Katowice 1:3 Slask Wroclaw II Sl. Wroclaw II
  Lech Poznan II Lech Poznan II 0:0 Garbarnia Krakow Garbarnia
  Stal Rzeszow Stal Rzeszow 1:3 Motor Lublin Motor Lublin
  Chojniczanka Chojniczanka Chojnice 3:1 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
matchday 0 Zamora CF Zamora CF - Real Valladolid B Valladolid B
Group 1 Celta Vigo B Celta Vigo B 2:1 Cultural Leonesa CyD Leonesa
Group 2 Bilbao Athletic Bilbao Athletic 3:1 CD Tudelano CD Tudelano
Group 5 Inter de Madrid DUX Internacional de Madrid 2:0 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 3:0 Extremadura UD Extremadura
matchday 5 Atzeneta UE Atzeneta UE 0:1 UE Olot UE Olot
  CP Villarrobledo CP Villarrobledo 1:2 Las Rozas CF Las Rozas CF
  Lorca Deportiva CF Lorca Deportiva 2:2 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  UD Melilla UD Melilla 1:1 Getafe CF B Getafe CF B
  Yeclano Yeclano Deportivo 2:1 Recreativo Huelva Recr. Huelva
  CD Lealtad CD Lealtad 0:0 Salamanca CF UDS Salamanca CF
  SD Ejea SD Ejea 2:1 Barakaldo CF Barakaldo CF
  CD El Ejido CD El Ejido 2012 2:0 Marbella FC Marbella FC
  Covadonga CD Covadonga 0:3 Pontevedra CF Pontevedra
  Socuéllamos UD Socuéllamos 1:0 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
  Sporting B Sporting de Gijón B 2:2 Coruxo FC Coruxo FC
  Villarrubia CF Villarrubia CF 1:1 UD Poblense UD Poblense
  Racing Ferrol Racing Ferrol 1:1 CD Numancia CD Numancia
  Atl. Levante Atlético Levante UD 0:1 UE Cornellà UE Cornellà
  Cádiz B Cádiz CF B 0:1 Real Murcia CF Real Murcia
  CA Osasuna Prom CA Osasuna Promesas 1:2 Arenas Club Arenas Club
  UD Tamaraceite UD Tamaraceite 1:1 Sevilla Atlético Sevilla Atl.
  SD Tarazona SD Tarazona 1:2 Real Unión Club Real Unión
  Atl. Baleares Atlético Baleares 1:0 CF Villanovense Villanovense
  CD Ebro CD Ebro 3:1 CD Laredo Laredo
  CF La Nucía CF La Nucía 1:0 CF Badalona CF Badalona
matchday 24 St. Anna/Aigen USV St. Anna/Aigen postponed Wolfsberger AC II Wolfsberg II
matchday 27 RW Essen Rot-Weiss Essen 5:0 SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08
matchday 1 FC Black Stars FC Black Stars Basel 3:1 FC Breitenrain FC Breitenrain
  FC Münsingen FC Münsingen 0:1 FC Köniz FC Köniz
matchday 21 Thisted FC Thisted FC 1:1 BK Frem BK Frem
  Avarta Avarta 2:2 FA 2000 FA 2000
  Akademisk BK Akademisk Boldklub 3:1 Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  Holbaek B&I Holbaek B&I 2:4 Dalum IF Dalum IF
  Limón FC Limón FC 0:3 AD San Carlos AD San Carlos
  Guadalupe FC Guadalupe FC 0:0 ADR Jicaral ADR Jicaral
  Pérez Zeledón Municipal Pérez Zeledón 0:3 CS Herediano Herediano
matchday 15 San Francisco San Francisco FC 0:0 Herrera FC Herrera FC
  Tauro FC Tauro FC 0:0 Alianza FC Panama Alianza FC
  Plaza Amador CD Plaza Amador 2:0 CD Árabe Unido Árabe Unido
  Atl. Chiriquí Atlético Chiriquí 0:1 Veraguas CD Veraguas CD
matchday 32 Rielasingen 1.FC Rielasingen-Arlen 10:00 PM FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
  FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach 10:00 PM FC Nöttingen FC Nöttingen
matchday 30 Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 10:00 PM SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof
  FC Eddersheim FC Eddersheim 10:00 PM 1.FC Erlensee 1.FC Erlensee
  SV Zeilsheim SV Zeilsheim 10:00 PM Türkgücü Friedberg Türk. Friedbg.
matchday 32 Schwabmünchen TSV Schwabmünchen postponed FC Ismaning FC Ismaning
  1860 München II TSV 1860 München II postponed TSV Nördlingen Nördlingen
matchday 26 BW Friesdorf FC BW Friesdorf postponed Spvg Wesseling-Urfeld Spvg Wesseling
  SV Breinig SV Breinig postponed BC Viktoria Glesch-Paffendorf Glesch-Paffend.
  Hürth FC Hürth postponed SV Deutz 05 SV Deutz 05
  SV Eilendorf SV Eilendorf postponed 1.FC Düren 1.FC Düren
  Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler postponed VfL Vichttal VfL Vichttal
  Siegburger SV Siegburger SV 04 postponed SC Fortuna Köln U23 Fortuna Köln II
  Frechen 20 SpVg Frechen 20 postponed FC Hennef 05 Hennef 05
  FC Pesch FC Pesch postponed VfL Alfter VfL Alfter
matchday 38 Niederwenigern SF Niederwenigern 10:00 PM SC Velbert SC Velbert
  Jahn Hiesfeld TV Jahn Hiesfeld 10:00 PM TSV Meerbusch TSV Meerbusch
  Velbert 02 SSVg Velbert 02 10:00 PM 1.FC Mönchengladbach 1.FC M'gladbach
  Cronenberger SC Cronenberger SC 10:00 PM Ratingen 04/19 Ratingen 04/19
  1.FC Monheim 1.FC Monheim 10:00 PM Schwarz-Weiß Essen SW Essen
  Schonnebeck SpVg Schonnebeck 10:00 PM DJK Teutonia St. Tönis DJK St. Tönis
  TVD Velbert TVD Velbert 10:00 PM 1.FC Bocholt 1.FC Bocholt
  Union Nettetal SC Union Nettetal 10:15 PM SF Baumberg SF Baumberg
  Sterkrade-Nord SpVgg Sterkrade-Nord 10:15 PM FC Kray FC Kray
  VfB Hilden VfB 03 Hilden 10:30 PM 1.FC Kleve 1.FC Kleve
  Düsseldorf-West SC Düsseldorf-West 10:30 PM TuRU Düsseldorf TuRU Düsseldorf
matchday 35 SpVgg Vreden SpVgg Vreden 10:00 PM TuS Ennepetal TuS Ennepetal
  Finnentrop/Bam. SG Finnentrop/Bamenohl 10:00 PM TuS Erndtebrück TuS Erndtebrück
  Eintr. Rheine FC Eintracht Rheine 10:00 PM TuS Haltern TuS Haltern
  Westf. Rhynern SV Westfalia Rhynern 10:00 PM TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 10:00 PM Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  ASC 09 Dortmund ASC 09 Dortmund 10:00 PM Sportfreunde Siegen Spfr. Siegen
  1.FC Kaan-M. 1.FC Kaan-Marienborn 10:00 PM Holzwickeder SC Holzwickeder SC
  SC Paderborn II SC Paderborn 07 II 10:00 PM Hammer SpVg Hammer SpVg
  FC Gütersloh FC Gütersloh 10:00 PM RSV Meinerzhagen Meinerzhagen
  Westfalia Herne SC Westfalia Herne 10:15 PM SV Schermbeck SV Schermbeck
matchday 27 FC Kosice FC Kosice 1:0 MFK Skalica MFK Skalica
  Liptovsky Mik. Tatran Liptovsky Mikulas 2:0 FK Poprad FK Poprad
  Komarno KFC Komarno 3:2 Slovan Bratislava U21 Slovan U21
  FC Petrzalka FC Petrzalka 0:3 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov
  STK Samorin STK 1914 Samorin 3:0 FK Dubnica nad Vahom Dubnica
matchday 3 Shakhter Shakhter Petrikov 0:0 Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel
  Dzerzhinsk Arsenal Dzerzhinsk 4:1 FK Orsha Orsha
matchday 24 Micheldorf SV Grün-Weiß Micheldorf postponed Union Mondsee Mondsee
  Union Perg Union Perg postponed SPG Pregarten SPG Pregarten
  Schallerbach SV Bad Schallerbach postponed Sportunion St. Martin im Mühlkreis St. Martin/M.
  SV Bad Ischl SV Bad Ischl postponed ASK St. Valentin St. Valentin
  ASKÖ Oedt ASKÖ Oedt postponed SV Wallern SV Wallern
  Grieskirchen SV Grieskirchen postponed Union Weißkirchen Weißkirchen
  Donau Linz ASKÖ Donau Linz postponed Union Edelweiß Linz Edelweiß
  Friedburg SV Friedburg postponed Union St. Florian St. Florian
matchday 23 Natters FC Natters postponed Völser SV Völs
matchday 20 Veyrier Sports FC Veyrier Sports postponed CS Italien GE Italien GE
  FC Genolier FC Genolier-Begnins postponed FC Forward-Morges FC Forward
  FC Allschwil FC Allschwil postponed SC Binningen SC Binningen