For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 13, 2020

First Round
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 0:1 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 2:0 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 0:1 AET 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 0:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
  Rielasingen 1.FC Rielasingen-Arlen 1:7 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 4:5 on pens SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 1:2 SV Sandhausen SV Sandhausen
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 0:5 SC Paderborn 07 SC Paderborn
  E. Norderstedt Eintracht Norderstedt 0:7 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 0:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 4:5 on pens TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 4:2 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München moved FC Schalke 04 FC Schalke 04
Matchday 10 Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Santos FC Santos FC 2:2 São Paulo Futebol Clube São Paulo
Matchday 1
Liverpool Liverpool FC 4:3 Leeds United Leeds
  West Ham West Ham United 0:2 Newcastle United Newcastle
 
West Brom West Bromwich Albion 0:3 Leicester City Leicester
  Granada CF Granada CF 2:0 Athletic Bilbao Athletic
  Cádiz CF Cádiz CF 0:2 CA Osasuna CA Osasuna
 
Atlético Madrid Atlético Madrid moved Sevilla FC Sevilla FC
 
FC Barcelona FC Barcelona moved Elche CF Elche CF
 
Real Madrid Real Madrid moved Getafe CF Getafe
  Alavés Deportivo Alavés 0:1 Real Betis Balompié Real Betis
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:1 Real Sociedad Real Sociedad
Matchday 3 Montpellier Montpellier HSC 3:1 OGC Nice OGC Nice
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 2:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  LOSC Lille LOSC Lille 1:0 FC Metz FC Metz
  SCO Angers SCO Angers 1:0 Stade Reims Stade Reims
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 2:4 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Dijon Dijon FCO 0:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  FC Lorient FC Lorient 2:3 RC Lens Lens
Matchday 1
Altach SCR Altach 1:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
SV Ried SV Ried 3:2 WSG Tirol WSG Tirol
 
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 0:0 SK Sturm Graz Sturm Graz
Matchday 7 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:1 FC Sochi Sochi
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow 0:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
Matchday 2 Hollandia HVV Hollandia 2:1 GVV Unitas Unitas
  Dongen VV Dongen 0:1 OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  VV Gemert VV Gemert 1:1 HV & CV Quick Quick DH
  Watergraafsmeer JOS Watergraafsmeer 1:1 ADO '20 Heemskerk ADO '20
  Westlandia RKVV Westlandia 2:1 VV UNA Veldhoven VV UNA
  RKVV DEM RKVV DEM 3:1 RKSV Groene Ster Groene Ster
  EVV Echt EVV Echt 0:5 USV Hercules USV Hercules
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 5:1 VV Hoogland Hoogland
  SV Oss '20 SV Oss '20 2:0 HSC '21 Haaksbergen HSC '21
Matchday 3 CSM Poli Iași CSM Politehnica Iași 1:4 Gaz Metan Medias Gaz Metan
  FC Voluntari FC Voluntari 2:1 FCSB FCSB
Matchday 1 Heerenveen SC Heerenveen 2:0 Willem II Tilburg Willem II
  PEC Zwolle PEC Zwolle 0:2 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Twente FC Twente Enschede FC 2:0 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  FC Emmen FC Emmen 3:5 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Heracles Almelo Heracles Almelo 2:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  Sparta R. Sparta Rotterdam 0:1 Ajax Amsterdam Ajax
  RKC Waalwijk RKC Waalwijk 0:1 Vitesse Arnhem Vitesse
  FC Groningen FC Groningen 1:3 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  Göztepe Göztepe 5:1 Denizlispor Denizlispor
 
Galatasaray Galatasaray SK 3:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
 
Ankaragücü MKE Ankaragücü 1:2 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
 
Kayserispor Kayserispor 1:0 Kasimpasa Kasimpasa
Matchday 2 Berkum VV Berkum 3:2 VV Eemdijk VV Eemdijk
  VV Hoogeveen VV Hoogeveen 0:3 Be Quick 1887 Be Quick 1887
  RKZVC RKZVC Zieuwent 2:1 VPV Purmersteijn Purmersteijn
  HBS HBS Craeyenhout 0:1 MVV Alcides Alcides
  SDO Bussum SDO Bussum 1:1 LONGA '30 LONGA '30
  Alphense Boys Alphense Boys 3:0 VV De Zouaven VV De Zouaven
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk 1:1 VV Emmen VV Emmen
  RKAVV RKAVV Leidschendam 0:3 RKVV Velsen RKVV Velsen
  TAC '90 TAC '90 1:2 Sportclub Silvolde SP Silvolde
Matchday 9 Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa Futebol Clube (MA) 0:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Náutico Clube Náutico Capibaribe 3:1 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo-SP
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 2:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
Matchday 2 OJC Rosmalen OJC Rosmalen 2:1 RKSV Nuenen RKSV Nuenen
  Baronie VV Baronie 0:0 IFC Ambacht IFC Ambacht
  AWC AWC Wijchen 4:1 EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek
  Juliana '31 Juliana '31 1:2 SV Meerssen SV Meerssen
  VV Moerse Boys VV Moerse Boys 0:2 UDI'19/CSU UDI '19
  RKSV Minor RKSV Minor 2:2 VOC Rotterdam VOC
  RKSV Halsteren RKSV Halsteren 3:0 SV Orion Nijmegen SV Orion
  FK Minaj FK Minaj 1:0 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 0:1 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 1 OFI Crete OFI Crete 1:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 1:0 Volos NPS U19 Volos NPS U19
Final AEK Athens AEK Athens 0:1 Olympiacos Piraeus Olympiacos
Matchday 5 OH Leuven Oud-Heverlee Leuven 1:0 Standard Liège Standard Liège
  Club Brugge Club Brugge KV 4:1 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 2:0 Cercle Brugge Cercle Brugge
  Sint-Truiden Sint-Truidense VV 2:3 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
Matchday 3 KMSK Deinze KMSK Deinze 1:0 RWD Molenbeek RWDM
  Club NXT Club NXT 1:1 Royale Union Saint Gilloise Saint Gilloise
  FK Jablonec FK Jablonec 2:0 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:2 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  FK Teplice FK Teplice 0:2 1.FC Slovácko Slovácko
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:1 Slezsky FC Opava SFC Opava
  FK Pardubice FK Pardubice 1:1 SK Slavia Prague Slavia Prague
  FC Zlin FC FASTAV Zlin 3:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  MFK Karvina MFK Karvina 2:5 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 1 AC Horsens AC Horsens 0:3 Randers FC Randers FC
  Lyngby BK Lyngby BK 0:0 Aalborg BK Aalborg BK
  Bröndby IF Bröndby IF 3:2 FC Nordsjaelland Nordsjaelland
Matchday 7 Spartak FK Spartak Subotica 1:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  FK TSC FK TSC Backa Topola 1:3 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Vozdovac FK Vozdovac 4:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  Radnik FK Radnik Surdulica 0:2 FK Indjija FK Indjija
  Partizan FK Partizan Belgrade 3:0 FK Rad Rad
Matchday 4 NK Osijek NK Osijek 3:0 HNK Rijeka HNK Rijeka
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:2 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Matchday 16 Roi Utd Rovaniemi United 3:2 Tornion Pallo -47 TP-47
Matchday 11 FC Honka II FC Honka II 0:1 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08
  Pargas IF Pargas IF 2:1 Kaarinan Pojat KaaPo
  RoPS II Rovaniemen Palloseura II 4:0 Kemi City FC Kemi City
Matchday 8 TPS U19 Turun Palloseura U19 3:2 Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
  FC Inter U19 FC Inter Turku U19 3:2 Atlantis FC U19 Atlantis FC U19
  SJK U19 SJK Seinäjoki U19 3:2 FC Honka U19 FC Honka U19
  Käpylän U19 Käpylän Pallo U19 4:2 Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
Matchday 3 Warta Poznan Warta Poznan 0:0 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw 3:3 Lech Poznan Lech Poznan
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 2:2 Wisla Kraków Wisla Kraków
Matchday 5 Cherno More Cherno More Varna 1:1 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 3:1 Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
Matchday 3 NK Maribor NK Maribor 4:1 NK Bravo NK Bravo
  NK Celje NK Celje 1:2 NK Domzale NK Domzale
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 3:1 NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
Group A Botafogo Botafogo Futebol Clube (PB) 0:0 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Paysandu Paysandu Sport Club 6:1 Sociedade Imperatriz de Desportos (MA) Imperatriz-MA
Group B EC São José Esporte Clube São José (RS) 0:0 Boa Esporte Clube (MG) Boa Esporte
  Tombense Tombense Futebol Clube (MG) 1:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
Matchday 3 Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 1:2 F91 Dudelange F91 Dudelange
  US Mondorf US Mondorf-Les-Bains 1:3 FC Differdange 03 Differdange 03
  Vict. Rosport FC Victoria Rosport 2:3 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  US Hostert US Hostert 1:2 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Hesperange Swift Hesperange 1:2 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 1:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  Titus Petange Union Titus Petange 0:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
Matchday 4 Diósgyőr Diósgyőri VTK 2:4 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 3:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Újpest FC Újpest FC 2:4 Kisvárda FC Kisvárda
Matchday 6 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 2:0 Spartak Trnava Spartak Trnava
  SKF Sered SKF Sered 3:2 MSK Zilina MSK Zilina
  FC Nitra FC Nitra 3:1 FK Pohronie Pohronie
  Michalovce Zemplin Michalovce 1:1 AS Trencin AS Trencin
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 3:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 2 Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 3:2 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 2:2 TSV Melchiorshausen Melchiorshausen
  TuSpo Surheide TuSpo Surheide 3:2 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren
  SC Weyhe SC Weyhe 0:2 TuRa Bremen TuRa Bremen
  FC Huchting FC Huchting 3:0 SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
  SV Grohn SV Grohn 4:2 DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:0 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  VfL Breese/L. VfL Breese/Langendorf 0:3 FC Verden 04 FC Verden 04
  VfL Lüneburg VfL Lüneburg 1:4 SV Ahlerstedt/Ottendorf Ahlerstedt/Ott.
  Cranz-Estebrüg. ASC Cranz-Estebrügge 3:3 TSV Ottersberg Ottersberg
  TSV Gellersen TSV Gellersen 1:3 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 1:0 TSV Elstorf TSV Elstorf
  TSV Etelsen TSV Etelsen 0:1 MTV Treubund Lüneburg MTV TB Lbg.
  VSV Hedendorf VSV Hedendorf/Neukloster 0:4 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
Matchday 3 FV Siersburg FV Siersburg 2:2 SV Bliesmengen-Bolchen SV Bliesmengen
  Quierschied SpVgg Quierschied 5:2 FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
Matchday 2 TSV Godshorn TSV Godshorn 0:2 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  Barsinghausen TSV Barsinghausen 2:1 1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt
  OSV Hannover OSV Hannover 1:0 TSV Wetschen TSV Wetschen
  TSV Burgdorf TSV Burgdorf 1:1 TSV Stelingen TSV Stelingen
  TSV Pattensen TSV Pattensen 3:2 VfL Bückeburg VfL Bückeburg
  1.FC Wülfrath 1.FC Wülfrath 5:1 SC Reusrath SC Reusrath
  VfB Solingen VfB Solingen 1:4 VfB 03 Hilden II VfB Hilden II
  MSV Düsseldorf MSV Düsseldorf 5:3 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  ASV Süchteln ASV Süchteln 3:0 Holzheimer SG Holzheimer SG
  Schwarz-Weiß 06 Schwarz-Weiß 06 Düsseldorf 1:2 1.FC Viersen 1.FC Viersen
  Giesenkirchen DJK/VfL Giesenkirchen 6:2 FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel
  VfL Rhede VfL Rhede 0:4 SV Blau-Weiß Dingden BW Dingden
  PSV Wesel PSV Wesel-Lackhausen 1:1 SV Sonsbeck SV Sonsbeck
  VSF Amern VSF Amern 2:0 TSV Meerbusch II Meerbusch II
  VfR Fischeln VfR Fischeln 5:1 RSV Praest RSV Praest
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 0:2 Mülheimer FC 97 Mülheimer FC
  VfB Speldorf VfB Speldorf 7:0 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
  Hamborn 07 Sportfreunde Hamborn 07 4:1 SpVgg Steele 03/09 SpVgg Steele
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 0:2 FC Remscheid FC Remscheid
  SV Wermelskirchen SV Wermelskirchen 2:4 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  BG Überruhr Blau-Gelb Überruhr 1:0 ESC Rellinghausen 06 ESC Rellinghsn.
  BW Mintard DJK Blau-Weiß Mintard 0:0 SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  Bad Rothenfelde SV Bad Rothenfelde 1:4 SV Holthausen/Biene Holthausen/B.
  GW Firrel GW Firrel 5:0 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
  Falke Steinfeld SV Falke Steinfeld 3:2 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  VfR Voxtrup VfR Voxtrup 3:1 TV Dinklage TV Dinklage
  BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 1:2 VfL Wildeshausen Wildeshausen
  GW Mühlen Grün-Weiß Mühlen 2:2 SC Melle 03 SC Melle 03
Matchday 3 Ahrweiler BC Ahrweiler BC 0:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 4:0 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 3:1 FSV Trier-Tarforst FSV Tarforst
  TuS Montabaur TuS Montabaur 1:1 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 1:0 FC Germania Metternich FC Metternich
  VfB Wissen VfB Wissen 3:1 TuS Kirchberg TuS Kirchberg
  SG Alfbachtal SG Alfbachtal 1:1 FC Bitburg FC Bitburg
  FV Morbach FV Morbach 5:0 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
  SG 99 Andernach SG 99 Andernach 1:0 TuS Mayen TuS Mayen
Second Round BSC Freiberg BSC Freiberg 2:1 ATSV Frisch Auf Wurzen ATSV FA Wurzen
  Fort. Chemnitz VfB Fortuna Chemnitz 4:1 Meeraner SV Meeraner SV
  VfB Annaberg VfB Annaberg 1:2 Oberlungwitzer SV Oberlungwitz
  HFC Colditz HFC Colditz 2:3 FV Dresden 06 Laubegast FV Dresden 06
  Roter Stern Roter Stern Leipzig 3:5 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 0:1 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  SG Weixdorf SG Weixdorf 3:0 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  TSV Germania TSV Germania Chemnitz 08 1:4 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  Rapid Chemnitz Rapid Chemnitz 3:0 FC Stahl Rietschen-See Rietschen-See
  Merkur Oelsnitz SV Merkur Oelsnitz 1:4 Reichenbacher FC Reichenbach
Matchday 2 Teistungen FC Wacker Teistungen 1:1 FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
  Friedrichstal FC Germania Friedrichstal 1:4 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
  VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf 0:1 SV Spielberg SV Spielberg
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 0:3 SV Waldhof Mannheim II W. Mannheim II
  Langenaubach SSV Langenaubach 1:4 Spvgg Eltville Spvgg Eltville
  G. Schwanheim Germania Schwanheim 0:4 SV Bauerbach SV Bauerbach
  Waldgirmes II SC Waldgirmes II 3:1 SV 1913 Niedernhausen Niedernhausen
  FC Gießen II FC Gießen II 0:4 SG Walluf SG Walluf
  FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 1:1 TSV Steinbach Haiger II Steinbach II
  RSV Weyer RSV Weyer 0:2 VfB Marburg VfB Marburg
  SF/BG Marburg SF/BG Marburg 3:2 FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  FC Cleeberg FC Cleeberg 0:3 FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  Eichenzell FC Britannia Eichenzell 1:2 FSV Thalau FSV Thalau
  Barockstadt II SG Barockstadt Fulda-Lehnerz II 5:0 SG Ehrenberg SG Ehrenberg
  SG Johannesberg SG Johannesberg 0:2 Lichtenauer FV Lichtenauer FV
  FSV Dörnberg FSV Dörnberg 2:0 Türkgücü Kassel Türkgücü KS
  Sandershausen TSG Sandershausen 1:3 FSG Eintracht Gudensberg Gudensberg
  SG Hombressen SG Hombressen/​Udenhausen 0:4 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
  OSC Vellmar OSC Vellmar 1:0 SG Bad Soden SG Bad Soden
  SpVgg Oberrad 05 SpVgg Oberrad 05 3:1 SV der Bosnier Frankfurt SV der Bosnier
  Ober-Roden Germania Ober-Roden 1:0 SG Dersim/VfR Rüsselsheim SG Dersim/VfR
  SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW 7:1 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II
  Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960 1:1 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden 2:2 Rot-Weiß Darmstadt RW Darmstadt
  Neu-Isenburg SpVgg Neu-Isenburg 2:1 SV 1919 Münster SV Münster
  Großkrotzenburg Germania Großkrotzenburg 1:2 SV Pars Neu-Isenburg Pars N-Isenburg
Matchday 6 Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 3:0 SV Kelbra SV Kelbra
Matchday 4 FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 3:0 SC Lahr SC Lahr
Matchday 2 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam 1:1 SV Rülzheim SV Rülzheim
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 0:1 TuS 1904 Hohenecken TuS Hohenecken
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 1:1 TuS Marienborn TuS Marienborn
  Basara Mainz FC Basara Mainz 6:0 Phönix Schifferstadt Schifferstadt
  ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim 1:4 FC Bienwald Kandel Bienwald Kandel
  1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck 4:1 Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  VfB Fichte VfB Fichte Bielefeld 0:1 SC Peckeloh SC Peckeloh
  Delbrücker SC Delbrücker SC 2:1 TuS Hiltrup TuS Hiltrup
  TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen 5:1 TuS Tengern TuS Tengern
  GW Nottuln Grün-Weiß Nottuln 3:1 SuS Neuenkirchen Neuenkirchen
  Lüner SV Lüner SV 2:0 Westfalia Kinderhaus W. Kinderhaus
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 5:2 SC Herford SC Herford
  Erkenschwick SpVgg Erkenschwick 1:1 VfL Theesen VfL Theesen
  Pr. Espelkamp Preußen Espelkamp 3:3 SV Mesum SV Mesum
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 1:3 Borussia Dröschede Bor. Dröschede
  SV Sodingen SV Sodingen 2:0 BSV Schüren BSV Schüren
  DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel 0:0 SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
  FC Iserlohn FC Iserlohn 46/49 6:0 FC Lennestadt Lennestadt
  YEG Hassel YEG Hassel 4:2 SC Neheim SC Neheim
  SV Hohenlimburg SV Hohenlimburg 10 2:1 SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
  FSV Gerlingen FSV Gerlingen 0:4 SV RW Deuten RW Deuten
  Brünninghausen FC Brünninghausen 0:4 TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 2:2 DSC Wanne-Eickel Wanne-Eickel
Third Round SV 1885 Golßen SV 1885 Golßen 1:5 Grün-Weiß Ahrensfelde GW Ahrensfelde
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 0:3 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
Second Round TSVE Tessin TSV Einheit Tessin 0:3 TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz
  FC Insel Usedom FC Insel Usedom 3:0 Schweriner SC Schweriner SC
  FC Landhagen FC Landhagen 0:14 Greifswalder FC Greifswalder FC
  SV Jördenstorf SV Jördenstorf 2:3 SpVgg Cambs-Leezen Cambs-Leezen
  Mulsower SV Mulsower SV 1:2 Rot-Weiss Trinwillershagen Trinwillersh.
Matchday 10 Atlas Atlas Guadalajara 1:1 Mazatlán FC Mazatlán FC
  Tigres UANL Tigres UANL 2:0 Santos Laguna Santos Laguna
  América CF América 1:1 Deportivo Toluca Toluca
Matchday 7 Chicago Fire Chicago Fire FC 2:2 Columbus Crew SC Columbus Crew
  D.C. United D.C. United 0:2 New York Red Bulls NY Red Bulls
  NYCFC New York City FC 2:1 FC Cincinnati Cincinnati
  Philadelphia Philadelphia Union 2:1 New England Revolution Revolution
  Orlando City SC Orlando City SC 2:1 Inter Miami CF Inter Miami CF
  FC Dallas FC Dallas 2:1 Houston Dynamo Houston
  Nashville SC Nashville SC 4:2 Atlanta United FC Atlanta United
  Salt Lake Real Salt Lake City 0:5 Colorado Rapids Colorado
Matchday 6 Deportivo Cali Deportivo Cali 1:1 Millonarios FC Millonarios
Matchday 16 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:4 Urawa Red Diamonds Urawa Reds
  Vegalta Sendai Vegalta Sendai 0:3 Oita Trinita Oita Trinita
  Yokohama FC Yokohama FC 3:2 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 5:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Sagan Tosu Sagan Tosu 2:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Gamba Osaka Gamba Osaka 0:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 1:2 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
Matchday 19 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:3 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 0:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 2:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Tochigi SC Tochigi SC 1:1 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 1:0 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Mito HollyHock Mito HollyHock 4:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Omiya Ardija Omiya Ardija 1:1 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Gir. Kitakyushu Giravanz Kitakyushu 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
Matchday 15 Vanr. Hachinohe Vanraure Hachinohe 0:3 FC Gifu FC Gifu
  Fukushima Utd. Fukushima United 1:4 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  FC Imabari FC Imabari 0:1 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Nagano Parceiro Nagano Parceiro 2:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
Matchday 5 MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:4 Tegevajaro Miyazaki Teg. Miyazaki
  Matsue City Matsue City 2:1 Veertien Mie Veertien Mie
  Sony Sendai Sony Sendai 1:1 Nara Club Nara Club
  Iwaki FC Iwaki FC 4:3 Kochi United Kochi Utd.
  FC Osaka FC Osaka 1:1 Honda FC Honda FC
  Maru. Okazaki Maruyasu Okazaki 1:1 ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori
Matchday 4 Shintoku FC Shintoku FC 5:2 Nippon Express FC Nippon Express
  Sapporo Uni. GP Sapporo Univ. Goal Plunderers 0:3 Norbritz Hokkaido Norbr. Hokkaido
  Hoku. Iwamizawa Hokushukai Iwamizawa 1:16 Hokkaido Tokachi Sky Earth H. Tokachi SE
  Sapporo FC Sapporo FC 1:2 Nippon Steel Muroran Ni.St. Muroran
Matchday 6 Omiya SC Omiya Soccer Club (Morioka) 1:4 Fuji Club 2003 Fuji Club 2003
  Ganju Iwate Ganju Iwate 1:4 Cobaltore Onagawa Cob. Onagawa
  Ni.St. Kamaishi Nippon Steel Kamaishi 0:0 Saruta Industries FC Saruta FC
  Prim. Fukushima Primeiro Fukushima 2:8 Sendai University FC Sendai Univ. FC
  Morioka Zebra Morioka Zebra 1:7 Blancdieu Hirosaki Blanc. Hirosaki
  Tokyo United Tokyo United 3:1 Ryutsu Keizai University FC RKU FC
  Criac. Shinjuku Criacao Shinjuku 2:1 Tsukuba FC Tsukuba FC
Matchday 5 Sakai Phoenix Sakai Phoenix 1:6 Niigata Univ. of Health & Welfare FC Niigata UH&W FC
  '05 Kamo FC Niigata Univ. of Management '05 Kamo FC 0:1 Hokuriku University FC Hokuriku FC
  Toyama Shinjo Toyama Shinjo Club 1:2 Fukui United Fukui Utd.
  Japan Soc.Col. Japan Soccer College 1:1 Artista Asama Artista Asama
Matchday 16 KR Reykjavík KR Reykjavík 1:2 Stjarnan Gardabaer Stjarnan
Matchday 4 Kansai Uni '08 Kansai University FC 2008 1:1 TIAMO Hirakata TIAMO Hirakata
Matchday 9 Magni ÍF Magni Grenivík 1:1 Thróttur Reykjavík Thróttur
Matchday 3 B. Shimonoseki Baleine Shimonoseki 4:2 JXTG Energy Mizushima JXTG Mizushima
  IPU FC International Pacific University FC 4:2 Fuji Xerox Hiroshima SC FX Hiroshima
  Mits. Mizushima Mitsubishi Motors Mizushima 3:0 Beluga Rosso Hamada Bel.Ros. Hamada
Matchday 6 FC Yanagimachi FC Yanagimachi 1:6 Kochi Univ. FC Nankoku KUFC Nankoku
  Tadotsu FC Tadotsu FC 1:3 FC Tokushima FC Tokushima
  Lavenirosso NC Lavenirosso Niihama Club 5:5 Koyo Sealing Techno FC Koyo FC
  R.Ve. Takamatsu R.Velho Takamatsu 1:6 llamas Kochi llamas Kochi
Matchday 7 Sloboda T U17 FK Sloboda Tuzla U17 2:0 FK Krupa na Vrbasu U17 Krupa U17
  Bijeljina U17 FK Radnik Bijeljina U17 1:2 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 6 FK MDK U19 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 1:3 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
Matchday 7 Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 2:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 2:3 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
Matchday 6 HSK Posusje HSK Posusje 3:1 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 2:1 HNK Capljina HNK Capljina
  GOSK Gabela NK GOSK Gabela 0:0 FK Igman Konjic Igman Konjic
Matchday 23 Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 5:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Belshina Belshina Bobruisk 2:3 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 26 Enppi SC Enppi SC 2:1 Wadi Degla FC Wadi Degla
Matchday 11 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 1:3 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  Saburtalo FC Saburtalo 0:0 FC Merani Tbilisi FC Merani
Matchday 18 Daegu FC Daegu FC 4:6 Gwangju FC Gwangju FC
Matchday 20 FC Seoul FC Seoul 2:1 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Busan IPark Busan IPark 0:0 Incheon United Incheon Utd.
  Gangwon FC Gangwon FC 0:3 Pohang Steelers Pohang Steelers
Matchday 6 NK Triglav NK Triglav Kranj 1:2 NK Roltek Dob NK Dob
  Rudar Velenje NK Rudar Velenje 1:0 NK Dekani NK Dekani
Matchday 12 Real Monarchs Real Monarchs SLC moved New Mexico United New Mexico Utd.
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC 5:0 Hartford Athletic Hartford
  Loudoun United Loudoun United FC 1:1 Philadelphia Union II Union II
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 1:2 Miami FC Miami FC
  Legion FC Birmingham Legion FC 1:3 Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Louisville City Louisville City FC 3:0 Saint Louis FC St. Louis FC
  Tulsa FC Tulsa 1:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  El Paso El Paso Locomotive FC 2:1 San Antonio FC San Antonio FC
  Sacramento FC Sacramento Republic FC 3:3 Reno 1868 FC Reno FC
Matchday 19 Jeju Utd. Jeju United 2:0 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:0 FC Anyang FC Anyang
Matchday 9 Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 2:1 Richmond Kickers Richmond Kicker
  Fort Lauderdale Fort Lauderdale CF 2:0 Orlando City B Orlando B
  FC Tucson FC Tucson 0:2 North Texas Soccer Club North Texas SC
Matchday 1 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 0:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
  SKU Amstetten SKU Amstetten 2:2 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  FC Liefering FC Liefering 3:0 SK Rapid Wien II Rapid Wien II
Second Round FC Aarau FC Aarau 4:3 on pens FC Wil 1900 FC Wil 1900
  SC Schöftland SC Schöftland 1:5 FC Solothurn FC Solothurn
  NE Xamax Neuchâtel Xamax FCS 1:4 SC Kriens SC Kriens
  FC Chiasso FC Chiasso 3:2 FC Zürich FC Zürich
  FC Thun FC Thun 0:1 FC Luzern FC Luzern
Matchday 3 FC Mamer 32 FC Mamer 32 2:3 FC Blo-Wäiss Medernach Medernach
  Berbourg FC Berdenia Berbourg 5:2 US Rumelange US Rumelange
  SC Bettembourg SC Bettembourg 2:1 FC Mondercange Mondercange
  UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97 1:5 FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  Schifflange 95 FC Schifflange 95 5:0 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  Junglinster FC Jeunesse Junglinster 0:3 Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  FC Atert Bissen FC Atert Bissen 4:3 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
Matchday 19 Sol de América Club Sol de América 1:2 Club Guaraní Guaraní
  General Diaz Club General Díaz de Luque 0:2 Club Libertad Asunción Libertad
Matchday 12 Progreso Club Atlético Progreso 1:2 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Wanderers Montevideo Wanderers 1:2 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Peñarol CA Peñarol 0:0 Montevideo City Torque Mvd City Torque
  River Plate Atletico River Plate Montevideo 1:2 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 11 Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 0:4 Harju JK Laagri U17 Harju JK U17
Matchday 20 TJK Legion Tallinn JK Legion 2:1 JK Trans Narva JK Trans Narva
  Kuressaare FC Kuressaare 1:5 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 21 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 6:0 FC Elva FC Elva
  JK Tammeka U21 Jalgpallikool Tammeka U21 1:1 FCI Levadia U21 FCI Levadia U21
  JK Järve Kohtla-Järve JK Järve 0:1 FC Flora Tallinn U21 FC Flora U21
  Vändra Vaprus JK Vändra Vaprus 1:6 FC Nomme United Nomme United
  Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:6 Viimsi JK Viimsi JK
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 7:0 Läänemaa JK Haapsalu Läänemaa JK
  FC Helios Voru FC Helios Voru 3:0 Kalju FC U21 Kalju FC U21
  Keila JK Keila JK 0:1 JK Tabasalu JK Tabasalu
Matchday 11 Llacuabamba Deportivo Llacuabamba 0:1 Universitario de Deportes Universitario
  Sport Boys Sport Boys Callao 0:1 Sport Huancayo Sport Huancayo
  FC Carlos Stein FC Carlos Stein 2:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
  AD Cantolao Academia Deportiva Cantolao 0:2 FBC Melgar FBC Melgar
  St. Patricks St. Patricks Athletic 0:0 Sligo Rovers Sligo Rovers
  Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 0:6 University College Dublin UCD
  Longford Town Longford Town FC 1:1 Drogheda United FC Drogheda United
Matchday 12 Viengchanh FC Viengchanh FC 3:3 Master 7 FC Master 7
Matchday 5 Chonburi FC Chonburi FC 3:2 Trat FC Trat FC
  Port FC Port FC 8:00 PM Police Tero FC Police Tero FC
  Samut Prakan C. Samut Prakan City 1:0 Rayong FC Rayong FC
  Customs Utd. MOF Customs United 0:2 Nakhonpathom United Nakhonpathom
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 1:1 Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Udon Thani FC Udon Thani FC 1:0 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Lampang FC Lampang FC 2:1 Kasetsart FC Kasetsart FC
Matchday 29 Chainat FC Chainat Hornbill FC 8:00 PM Ayutthaya United Ayutthaya Utd.
  Navy FC Navy FC 8:00 PM Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Lampang FC Lampang FC 9:00 PM Udon Thani FC Udon Thani FC
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 9:00 PM Nakhonpathom United Nakhonpathom
Matchday 1 Ipswich Ipswich Town 2:0 Wigan Athletic Wigan
Matchday 10 JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 2:1 Auda Kekava Auda
Matchday 11 La Calera Unión La Calera 0:0 CSD Colo Colo Colo Colo
Matchday 1 Sporting Gijón Sporting Gijón 1:0 UD Logroñés UD Logroñés
  CD Leganés CD Leganés 1:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 3:0 Albacete Balompié Albacete
  Real Oviedo Real Oviedo 0:0 FC Cartagena FC Cartagena
  RCD Mallorca RCD Mallorca 0:1 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Matchday 5 C'Chartres C'Chartres Football 3:0 EA Guingamp B EA Guingamp B
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC 2:1 FC Versailles FC Versailles
  FC Fleury 91 Football Club Fleury 91 0:0 FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  AS Poissy AS Poissy 1:2 US Granville US Granville
  US Saint-Malo US Saint-Malo 2:2 Blois Football 41 Blois Foot 41
  Vannes Vannes OC 0:1 Sainte-Geneviève Sports Ste. Geneviève
  Plabennec Stade Plabennecois 1:1 Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  Entente SSG Entente SSG 1:2 RC Lens B RC Lens B
  CS Sedan CS Sedan-Ardennes 1:1 AJ Auxerre B AJ Auxerre B
  FC 93 Bobigny Football Club 93 Bobigny 1:3 SAS Epinal SAS Epinal
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur 1:2 FCSR Haguenau FCSR Haguenau
  Paris 13 Atl. Paris 13 Atletico 1:1 Stade Reims B Stade Reims B
  FC Hyères FC Hyères 2:0 Louhans-Cuiseaux FC Louh.-Cuiseaux
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC 2:0 Marignane Gignac FC Marignane G. FC
  Jura Sud Jura Sud Foot 0:2 Aubagne FC Aubagne
  FC Martigues FC Martigues 2:1 Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  Monaco B AS Monaco B 2:0 Sporting Club de Toulon SC Toulon
  Grand Ouest Ass Grand Ouest Association Lyonnaise FC 2:1 Racing Club de Grasse RC Grasse
  Olymp. Lyon B Olympique Lyon B 1:1 FCS Rumilly FCS Rumilly
Matchday 3 FC Chambly FC Chambly 1:2 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:0 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  Amiens SC Amiens SC 1:2 Paris FC Paris FC
  Rodez AF Rodez AF 0:3 SM Caen SM Caen
  AJ Auxerre AJ Auxerre 0:1 Clermont Foot 63 Clermont Foot
  Troyes ES Troyes AC 2:0 Pau FC Pau FC
Matchday 9 Alania Vl. Alania Vladikavkaz moved Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Shinnik Shinnik Yaroslavl moved Enisey Krasnoyarsk Enisey
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 2:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Akron Togliatti Akron Togliatti 0:2 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 4:2 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 2:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Volgar Volgar Astrakhan 1:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 0:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
Matchday 3 FC U Craiova FC U Craiova 1948 2:1 Dunarea Calarasi D. Calarasi
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 2:1 FC Universitatea Cluj U Cluj
Matchday 6 Makhachkala FK Makhachkala 4:2 FK Krasnodar 3 Krasnodar 3
  Mashuk-KMV Mashuk-KMV Pyatigorsk 1:1 Forte Taganrog Forte Taganrog
  Spartak Nalchik Spartak Nalchik 2:0 Biolog Novokubansk Biolog
  Stavropol Dinamo Stavropol 1:2 Kuban Holding Pavlovskaya Kuban Holding
  Murom FK Murom 1:0 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Torpedo Vlad. Torpedo Vladimir 3:1 FK Kolomna Kolomna
  Fakel-M Fakel-M Voronezh 3:4 FK Khimki 2 Khimki 2
Matchday 1 Vizela FC Vizela 2:1 UD Oliveirense Oliveirense
  Cova Piedade CD Cova Piedade 0:4 CD Mafra Mafra
  Rio Ave U23 Rio Ave FC U23 0:1 FC Famalicão U23 Famalicão U23
  Ankaraspor Ankaraspor 1:0 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Bursaspor Bursaspor 1:3 Adana Demirspor Adana Demirspor
Matchday 4 Slavia Prague B SK Slavia Prague B 2:3 on pens FK Kraluv Dvur Kraluv Dvur
  Sparta Prague B AC Sparta Prague B 10:0 FK Baník Sokolov Baník Sokolov
  Dukla B FK Dukla Prague B 1:6 FC Hradec Kralove B Hr. Kralove B
  Admira Praha FK Admira Praha 2:1 Loko Vltavin Loko Vltavin
  Ml. Boleslav B FK Mlada Boleslav B 4:1 Slovan Velvary Slovan Velvary
  Vik. Plzen B FC Viktoria Plzen B 5:4 on pens FK Motorlet Prague Motorlet Prague
  SK Zapy SK Zapy 2:1 FK Pardubice B Pardubice B
Matchday 7 HS Kromeriz SK Hanacka Slavia Kromeriz 0:0 MFK Vyskov MFK Vyskov
  1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 1:4 1.FC Slovacko B Slovacko B
  Ostrava B FC Banik Ostrava B 2:0 FC Slovan Rosice Rosice
  Olomouc B SK Sigma Olomouc B 2:1 FC Hlucin FC Hlucin
Matchday 3 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 0:2 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
  SK Lisen SK Lisen 1:1 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
Matchday 1 FC Fredericia FC Fredericia 2:1 Kolding IF Kolding IF
Matchday 17 Kristiansund BK Kristiansund BK 3:5 Viking Stavanger Viking FK
  Stabæk Fotball Stabæk Fotball 2:1 FK Haugesund Haugesund
Matchday 10 Fløya IF Fløya 1:4 Brattvag IL Brattvag IL
  Florö SK Florö SK 3:0 FK Senja FK Senja
  Eidsvold Turn Eidsvold Turn Fotball 1:5 IL Hödd IL Hödd
Matchday 5 Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 3:0 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 2:0 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  FK Zemun FK Zemun 0:0 FK Dubocica Leskovac Dubocica
  FK Loznica FK Loznica 0:3 Zeleznicar Pancevo Zelez. Pancevo
Matchday 4 Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 1:2 NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 4:0 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  NK Osijek II NK Osijek II 2:0 NK Junak Sinj Junak Sinj
Matchday 3 GKS Tychy GKS Tychy 2:0 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
  Gornik Leczna Gornik Leczna moved Arka Gdynia Arka Gdynia
Matchday 6 Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 1:1 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  Huragan Morag Huragan Morag 1:2 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 2:1 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Legia II Legia Warsaw II 1:1 Blonianka Blonie Blonianka
Matchday 7 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 0:1 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 1:1 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
Matchday 8 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 4:2 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
  Polonia Bytom Polonia Bytom 1:1 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
Matchday 10 Jutrzenka Jutrzenka Giebultow 0:4 KSZO Ostrowiec Swietokrzyski KSZO Ostrowiec
  KS Wiazownica KS Wiazownica 1:4 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 0:0 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  Lewart Lubartów Lewart Lubartów 1:1 Cracovia II Cracovia II
Matchday 20 Hammarby Hammarby IF 2:2 Helsingborgs IF Helsingborg
  Falkenberg Falkenbergs FF 0:3 IFK Göteborg IFK Göteborg
Matchday 17 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 0:3 Halmstads BK Halmstad
  Degerfors Degerfors IF 4:2 Jönköpings Södra IF Jönköping
  Norrby Norrby IF 3:1 Västerås SK Västerås SK
Matchday 4 FK Jezero FK Jezero 0:2 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
  Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 1:1 FK Podgorica FK Podgorica