For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 12, 2020

First Round
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 5:4 Hertha BSC Hertha BSC
  TSV Havelse TSV Havelse 1:5 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
  FV Engers 07 FV Engers 07 0:3 VfL Bochum VfL Bochum
  FC Oberneuland FC Oberneuland 0:8 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 0:3 RB Leipzig RB Leipzig
  Altglienicke VSG Altglienicke 0:6 1. FC Köln 1. FC Köln
  Meinerzhagen RSV Meinerzhagen 1:6 AET SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 1:2 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
  SV Todesfelde SV Todesfelde 0:1 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
  U. Fürstenwalde FSV Union Fürstenwalde 1:4 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
  MTVE Celle MTV Eintracht Celle 0:7 FC Augsburg FC Augsburg
Matchday 1
Burnley Burnley FC - Manchester United Man Utd
 
Man City Manchester City - Aston Villa Aston Villa
  Fulham Fulham FC 0:3 Arsenal FC Arsenal
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:0 Southampton FC Southampton
  SD Eibar SD Eibar 0:0 Celta de Vigo Celta de Vigo
Matchday 3 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 0:0 Olympique Lyon Olympique Lyon
Matchday 2 ACV Assen ACV Assen 0:0 VV SteDoCo SteDoCo
  Staphorst VV Staphorst 3:1 VV Goes VV Goes
  Barendrecht BVV Barendrecht 1:1 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 3:0 VV Ter Leede Ter Leede
  Harkemase Boys Harkemase Boys 3:1 VV DOVO Veenendaal DOVO
  FC Lisse FC Lisse 1:3 VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Hoek HSV Hoek 0:0 VVOG Harderwijk VVOG
  Sportlust '46 Sportlust '46 moved ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 0:1 Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
Matchday 1
Rapid Vienna Rapid Vienna 4:1 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
LASK LASK 1:0 Austria Vienna Austria Vienna
Matchday 7 Tambov PFK  Tambov 2:0 FK Ufa Ufa
  Ural Ural Yekaterinburg 3:1 FK Khimki Khimki
Matchday 3 ACS FC Arges ACS FC Arges 1:1 UTA Arad UTA Arad
  Dinamo Bucarest Dinamo Bucharest 1:1 FC Botosani FC Botosani
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 0:0 AFC Chindia Targoviste Chindia
Matchday 2 Jodan Boys CVV de Jodan Boys 2:2 SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  SV Poortugaal SV Poortugaal 4:3 VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  VV Capelle VV Capelle 2:3 FC Rijnvogels Rijnvogels
  Smitshoek VV Smitshoek 0:3 ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 3:0 Achilles '29 Achilles '29
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 4:2 VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  VV Rijsoord VV Rijsoord 0:6 VV Spijkenisse Spijkenisse
  VV Duno VV Duno Doorwerth 0:1 Achilles Veen Achilles Veen
Matchday 1 C. Rizespor Caykur Rizespor 1:2 Fenerbahce SK Fenerbahce
 
Sivasspor Sivasspor 0:2 Alanyaspor Alanyaspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 3:0 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
Matchday 2 Swift AVV Swift moved VV DETO Twenterand DETO
  AZSV Aalten AZSV Aalten 1:0 SC Genemuiden Genemuiden
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk 1:3 RKAV Volendam RKAV Volendam
  SDC Putten SDC Putten 3:0 ASV De Dijk De Dijk
  Buitenpost VV Buitenpost 2:0 ONS Sneek ONS Sneek
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord 2:0 VV Noordscheschut Noordscheschut
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen 4:1 SV Urk SV Urk
Matchday 7 Livingston FC Livingston FC 1:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  St. Mirren St. Mirren FC 0:3 Hibernian FC Hibernian FC
  Motherwell FC Motherwell FC 1:0 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Rangers Rangers FC 4:0 Dundee United FC Dundee United
  Aberdeen FC Aberdeen FC 1:0 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Ross County Ross County FC 0:5 Celtic FC Celtic
Matchday 9 Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 0:1 Associação Atlética Ponte Preta Ponte Preta
  Cruzeiro Cruzeiro Esporte Clube 1:0 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 0:0 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
Matchday 2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 0:0 Desna Chernigiv Desna
  SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 1:3 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 4:0 PFK Lviv PFK Lviv
Matchday 1 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 3:1 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 1:0 AE Larisa AE Larisa
  OFI Crete U19 OFI Crete U19 1:0 Panetolikos GFS U19 Panetolikos U19
  Aris U19 Aris Thessaloniki U19 2:1 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 2:3 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 5:0 AE Larisa U19 AE Larisa U19
Matchday 5 KAS Eupen KAS Eupen 2:1 KAA Gent KAA Gent
  KV Mechelen KV Mechelen 0:1 KV Oostende KV Oostende
Matchday 3 Lommel SK Lommel SK 3:2 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 3:0 FC Bohemians Prag 1905 Bohemians 1905
Matchday 1 SönderjyskE SönderjyskE 2:0 FC Midtjylland FC Midtjylland
Matchday 7 Cukaricki FK Cukaricki 1:3 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 4 Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:0 HNK Sibenik HNK Sibenik
Matchday 15 Sodankylän Sodankylän Pallo 0:1 AC Oulu II AC Oulu II
Matchday 16 Kajaanin Haka Kajaanin Haka 6:0 Oulaisten Huima Oulaisten
Matchday 14 RoPS Rovaniemen Palloseura 1:3 FC Honka FC Honka
  FC Haka FC Haka 1:4 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
Matchday 13 Mikkelin Mikkelin Palloilijat 1:2 FF Jaro FF Jaro
  SJK II SJK Seinäjoki II 1:1 AC Oulu AC Oulu
  IF Gnistan IF Gnistan 1:0 AC Kajaani AC Kajaani
  Ekenäs IF Ekenäs IF 2:0 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  MuSa Musan Salama 0:6 FC KTP FC KTP
  MYPA Myllykosken Pallo -47 3:6 Vaasan Palloseura VPS
Matchday 11 PK-35 Pallokerho-35 1:0 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  JäPS Järvenpään Palloseura 3:2 Nurmijärven Jalkapalloseura Nurmijärvi
  Espoon Pallos. Espoon Palloseura 4:1 FC Viikingit FC Viikingit
  Atlantis FC Atlantis FC 2:1 Grankulla IFK Grankulla IFK
  TPV Tampereen Pallo-Veikot 1:3 Ilves Tampere II Ilves II
  P-Iirot Pallo-Iirot 1:2 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 1:0 Salon Palloilijat Salon Pallo
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 2:2 FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
  Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 1:0 Vaasa IFK Vaasa IFK
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 2:2 SC Kufu-98 SC Kufu-98
  JS Hercules JS Hercules 2:1 Oulun Luistinseura OLS
Matchday 8 HJK U19 HJK Helsinki U19 1:0 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 HJS U19
Matchday 3 Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 2:2 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Wisla Plock Wisla Plock 0:1 Legia Warszawa Legia Warszawa
  Cracovia Cracovia 1:1 Stal Mielec Stal Mielec
Matchday 5 Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:0 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
Group B Ituano Ituano Futebol Clube (SP) 2:2 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
Matchday 3 CS Fola Esch CS Fola Esch 4:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
Matchday 4 Ferencváros Ferencvárosi TC 5:0 Paksi FC Paksi FC
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:0 Budafoki MTE Budafoki MTE
Matchday 6 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 2:2 FK Senica FK Senica
Matchday 2 1.FC Burg 1.FC Burg 4:2 TSV Osterholz-Tenever OT Bremen
  SV Lemwerder SV Lemwerder 2:6 TS Woltmershausen Woltmershausen
  VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen 2:1 SG Findorff SG Findorff
Matchday 3 Auersmacher SV Auersmacher 5:0 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 2:3 SF Köllerbach SF Köllerbach
  RW Hasborn SV Rot-Weiß Hasborn 3:0 Borussia Neunkirchen B. Neunkirchen
  SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 1:3 TuS Herrensohr TuS Herrensohr
  Halberg Brebach SC Halberg Brebach 1:1 SV Mettlach SV Mettlach
Matchday 2 STK Eilvese STK Eilvese 3:1 Heeßeler SV Heeßeler SV
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 1:0 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
  Kleinenbroich SC Teutonia Kleinenbroich 0:2 Rather SV Rather SV
  Scherpenberg SV Scherpenberg 3:1 SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
Second Round Dresdner SC Dresdner SC 8:7 on pens FC Oberlausitz Neugersdorf FCO Neugersdorf
  ESV Delitzsch ESV Delitzsch 1:3 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 3:5 FC International Leipzig Inter Leipzig
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 2:0 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
  SC Freital SC Freital 2:4 AET FC Grimma FC Grimma
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 1:6 FC Eilenburg FC Eilenburg
  Meißner SV 08 Meißner SV 08 2:3 FSV Krostitz FSV Krostitz
  VfB Weißwasser VfB Weißwasser 1909 1:4 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  SV Panitzsch SV Panitzsch/Borsdorf 0:4 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  Borea Dresden SC Borea Dresden 4:0 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Zeißig SV Zeißig 0:10 VFC Plauen VFC Plauen
  Wermsdorf FSV Blau-Weiß Wermsdorf 1:3 Radefelder SV Radefelder SV
  SG Weißig SG Weißig 6:0 SV Tapfer 06 Leipzig SV Tapfer 06 L.
Matchday 2 Bad Langensalza FSV Preußen Bad Langensalza 2:0 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  FSV Schleiz FSV Schleiz 1:0 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 4:2 1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg
  Sondershausen Eintracht Sondershausen 1:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 1:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 0:3 SV Schott Jena Schott Jena
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:1 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 4:2 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  Langensteinbach SV Langensteinbach 2:0 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  VfR Mannheim VfR Mannheim 1:2 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
  TSG Weinheim TSG 62/09 Weinheim 2:1 1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen
  FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen 1:1 FV Fortuna Kirchfeld Fort. Kirchfeld
  VfB Eppingen VfB Eppingen 3:0 SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz
Matchday 5 TSV Essingen TSV Essingen 2:1 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  FC Wangen 05 FC Wangen 05 3:2 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  TSV Berg TSV Berg 0:2 Türkspor Neu-Ulm Türkspor
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 4:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 1:3 VfB Friedrichshafen Friedrichshafen
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:0 SSV Ehingen-Süd 1974 Ehingen-Süd
  SV Fellbach SV Fellbach 2:3 FC Holzhausen FC Holzhausen
  TSV Crailsheim TSV Crailsheim 4:0 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
  L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 0:2 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 2:2 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
Matchday 2 FC Ederbergland FC Ederbergland 1:3 SG Kinzenbach SG Kinzenbach
  TSV Michelbach TSV Michelbach 2:2 FV Breidenbach FV Breidenbach
  SC Willingen SC Willingen 0:5 SV Adler Weidenhausen Adler Weidenh.
  FC Körle FC Körle 0:3 SSV Sand SSV Sand
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 1:1 FFV Sportfreunde 1904 Sportfreunde 04
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 0:0 JSK Rodgau JSK Rodgau
Matchday 6 Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 1:2 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  FSV Barleben FSV Barleben 1911 1:4 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 2:1 SV 1890 Westerhausen SV Westerhausen
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 1:2 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 4:1 TV Askania Bernburg Askan. Bernburg
  GW Piesteritz FC Grün-Weiß Piesteritz 2:1 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  Fort. Magdeburg Fortuna Magdeburg 1:1 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 2:0 SSV 80 Gardelegen SSV Gardelegen
Matchday 4 Offenburger FV Offenburger FV 5:0 SV Endingen SV Endingen
  SC Durbachtal SC Durbachtal 1:1 FC Radolfzell FC Radolfzell
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 4:1 SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 0:3 Kehler FV 07 Kehler FV
  SV Weil SV Weil 3:0 FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC Teningen FC Teningen 1:2 DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  SV Bühlertal SV Bühlertal 1:1 FC Denzlingen FC Denzlingen
Matchday 2 Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 3:0 SV Steinwenden SV Steinwenden
  SV Morlautern SV Morlautern 3:2 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II 9:0 VfR Baumholder VfR Baumholder
Third Round S. Brandenburg FC Stahl Brandenburg 1:3 AET Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 5:0 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 5:2 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:2 VfB 1921 Krieschow VfB Krieschow
  BW Dahlewitz SV Blau-Weiß Dahlewitz 3:5 Einheit Zepernick Einh. Zepernick
  Alt Ruppin SV Eintracht Alt Ruppin 0:2 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  F. Babelsberg Fortuna Babelsberg 0:3 Ludwigsfelder FC Ludwigsfelde
  C. Buckow/Wald. FC Concordia Buckow/Waldsieversdorf 03 1:3 FSV 63 Luckenwalde FSV Luckenwalde
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 5:0 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
  Wernsdorf SV Frankonia Wernsdorf 5:4 AET RSV Eintracht 1949 Eintr. Teltow
  BSC Fortuna BSC Fortuna Glienicke 4:2 SV Victoria Seelow Victoria Seelow
  Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 3:0 Brandenburger SC Süd Brandenburg. SC
Second Round Doberaner FC Doberaner FC 1:0 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  SG Groß Stieten SG Groß Stieten 3:0 SFV Nossentiner Hütte SFV Nossentin
  BW Greifswald FSV Blau-Weiß Greifswald 2:3 AET SV Waren 09 SV Waren 09
  SV Nordbräu SV Nordbräu Neubrandenburg 1:2 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  Brüsewitzer SV Brüsewitzer SV 4:2 AET LSG Elmenhorst LSG Elmenhorst
  Dyn. Schwerin Dynamo Schwerin 3:1 AET FC Anker Wismar Anker Wismar
  Penkuner SV Penkuner SV Rot-Weiß 2:1 VfL Bergen 94 VfL Bergen 94
  Brüeler SV Brüeler SV 0:4 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  Pasewalker FV Pasewalker FV 4:1 FC Seenland Warin Seenland Warin
  TSV Stralsund TSV 1860 Stralsund 3:1 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 4:3 Grimmener SV Grimmener SV
  Pom. Löcknitz VfB Pommern Löcknitz 0:4 Hagenower SV Hagenower SV
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 5:1 Penzliner SV Penzliner SV
  TSV Bützow TSV Bützow 1:7 FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
  Einheit Crivitz SG Einheit Crivitz 0:7 Torgelower FC Greif Torgelower FC
  Altentreptow FSV Altentreptow 0:1 SV Blau-Weiß Polz SV BW Polz
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 0:3 Malchower SV 90 Malchower SV
  SV BW Baabe SV Blau-Weiß Baabe 0:5 SV Pastow SV Pastow
  SG Wöpkendorf SG Wöpkendorf 0:6 MSV Pampow MSV Pampow
  Groß Miltzow MSV Groß Miltzow 0:5 SG 03 Ludwigslust/Grabow Ludwigslust/G.
  SC Parchim SC Parchim 1:2 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  Sievershäger SV Sievershäger SV 2:4 SV Siedenbollentin Siedenbollentin
  SV Teterow 90 SV Teterow 90 4:2 AET SG Karlsburg/Züssow SG Karlsburg
  Grevesmühlen Einheit Grevesmühlen 0:5 FSV Bentwisch FSV Bentwisch
  Rehnaer SV Rehnaer SV 1:5 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Faulenroster SV Faulenroster SV 2:4 1.FC Neubrandenburg 04 Neubrandenburg
Matchday 10 Necaxa Club Necaxa 1:2 Deportivo Guadalajara Chivas
  FC Juárez FC Juárez 1:0 Puebla FC Puebla FC
Matchday 16 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:2 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Vissel Kobe Vissel Kobe 2:2 FC Tokyo FC Tokyo
Matchday 19 Tokushima Vort. Tokushima Vortis 1:1 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Ehime FC Ehime FC 0:2 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
Matchday 15 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 1:3 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  Fujieda MYFC Fujieda MYFC 2:1 Kamatamare Sanuki Kamatam. Sanuki
  Kataller Toyama Kataller Toyama 1:0 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 2:0 SC Sagamihara SC Sagamihara
Matchday 5 Honda Lock Honda Lock 1:2 Verspah Oita Verspah Oita
  Suzuka PG Suzuka Point Getters 1:0 Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 6 Hitachi BuilSys Hitachi Building Systems 3:2 Briobecca Urayasu Briobe. Urayasu
  Tochigi City Tochigi City 0:0 Vonds Ichihara Vonds Ichihara
  Tokyo 23 Tokyo 23 0:5 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
Matchday 4 Cen.Cuo. Harima Cento Cuore Harima 1:1 Ococias Kyoto Ococias Kyoto
  Laran. Kyoto Laranja Kyoto 2:0 Lagend Shiga Lagend Shiga
  Arte. Wakayama Arterivo Wakayama 1:0 Porvenir Asuka Porv. Asuka
Matchday 9 ÍBV ÍBV Vestmannaeyjar 1:3 Keflavík ÍF Keflavík ÍF
  Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 2:2 UMF Grindavík Grindavík
  Afturelding UMF Afturelding 2:3 Thór Akureyri Thór
  Leiknir Leiknir Reykjavík 2:1 Leiknir Fáskrúdsfjordur Leiknir F.
  Fram Reykjavík Fram Reykjavík 1:1 Vestri Ísafjördur Vestri
Matchday 4 Oaxaca Alebrijes de Oaxaca 2:2 Tlaxcala FC Tlaxcala
Matchday 7 Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 4:1 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
Matchday 6 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 2:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
Matchday 7 FK Sarajevo FK Sarajevo 4:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 2:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
Matchday 1 Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) moved Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
Matchday 6 Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Gorazde FK Gorazde 3:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 4:1 FK Buducnost Banovici FK Buducnost
  HNK Orasje HNK Orasje 0:0 NK Travnik Travnik
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 3:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 23 Rukh Rukh Brest 2:3 Neman Grodno Neman Grodno
  BATE Borisov BATE Borisov 5:2 FK Smolevichi Smolevichi
Matchday 6 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 1:2 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 1:1 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 0:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 0:1 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 2:0 FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 0:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:0 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
Matchday 26 Tanta SC Tanta SC 0:2 Masr El Makasa El Makasa
  Gaish Tala'ea El Gaish 4:1 El Gouna FC El Gouna
  El Ahly El Ahly Cairo 3:0 Ismaily SC Ismaily
Matchday 16 Chuncheon FC Chuncheon FC 2:2 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Gyeongju Citi. Gyeongju Citizen 0:1 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Cheonan City Cheonan City 3:0 Pyeongtaek Citizen Pyeongtaek
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 1:4 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Changwon FC Changwon FC 2:2 Cheongju FC Cheongju FC
  Gimhae FC Gimhae FC 0:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Daejeon KoRail Daejeon Korea Railroad 1:1 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Gangneung City Gangneung City 2:0 Mokpo City Mokpo City
Matchday 17 Siheung City Siheung City 0:1 Yeoju Citizen Yeoju Citizen
  Goyang Citizen Goyang Citizen 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Paju Citizen Paju Citizen 0:6 Namdong FC Namdong FC
  Chungju Citizen Chungju Citizen 0:3 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 2:3 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 1:0 Icheon Citizen Icheon Citizen
Matchday 20 Gwangju FC Gwangju FC 3:3 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Motors
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu 0:0 Seongnam FC Seongnam FC
  Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 1:1 Daegu FC Daegu FC
Matchday 6 NK Krsko NK Krsko 2:5 NK Radomlje NK Radomlje
  ND Primorje ND Primorje 0:3 NK Krka NK Krka
  NK Brda NK Brda 0:2 NK Brezice 1919 NK Brezice 1919
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:3 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Nafta 1903 NK Nafta 1903 2:1 Vitanest Bilje NK Bilje
Matchday 12 Charleston Charleston Battery 1:0 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 5:1 Las Vegas Lights FC Las Vegas
Matchday 19 Seoul E-Land Seoul E-Land 0:1 Chungnam Asan Chungnam Asan
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 2:2 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
Matchday 9 Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 2:2 Union Omaha Union Omaha
Matchday 1 SV Kapfenberg SV Kapfenberg 0:3 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 3:1 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 1:1 SV Horn SV Horn
  FAC Floridsdorfer AC 1:2 SV Lafnitz SV Lafnitz
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 1:1 Young Violets Austria Wien Young Violets
  Watford Watford FC 1:0 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Birmingham Birmingham City 1:0 Brentford FC Brentford
  Wycombe Wycombe Wanderers 0:1 Rotherham United Rotherham
  Barnsley FC Barnsley FC 0:1 Luton Town Luton
  Huddersfield Huddersfield Town 0:1 Norwich City Norwich
  Bristol City Bristol City 2:1 Coventry City Coventry
  Millwall Millwall FC 0:0 Stoke City Stoke City
  Cardiff Cardiff City 0:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Preston Preston North End 0:1 Swansea City Swansea
  Bournemouth AFC Bournemouth 3:2 Blackburn Rovers Blackburn
  Derby Derby County 0:2 Reading FC Reading
 
QPR Queens Park Rangers 2:0 Nottingham Forest Nottm Forest
First Round SV Wallern SV Wallern 0:1 SVG Reichenau Reichenau
Second Round FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:2 AET FC Lugano FC Lugano
  FC Tuggen FC Tuggen 1:2 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Schötz FC Schötz 0:3 FC Sion FC Sion
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 1:3 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 1:2 Grasshopper Club Zurich Grasshoppers
Matchday 19 Luqueño Sportivo Luqueño 2:1 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
  River Plate River Plate Asunción 0:4 Olimpia Asunción Olimpia
Matchday 11 Ida/Lääne U17 Ida- ja Lääne Virumaa U17 3:2 FC Nomme United U17 FC Nomme U17
  Paide U17 Paide Linnameeskond U17 4:3 FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 1:2 Jalgpallikool Tammeka U17 Tammeka U17
  Levadia U17 Levadia Tallinn U17 0:2 FC Flora Tallinn U17 FC Flora U17
Matchday 20 Kalev Kalev Tallinn 1:4 FC Flora Tallinn FC Flora
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 1:4 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 21 Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 0:2 Tartu JK Welco JK Welco
Matchday 11 Alianza UDH Alianza Universidad 1:2 Deportivo Binacional Binacional
  Alianza Lima Club Alianza Lima 0:2 UTC Cajamarca Club UTC
  Bohemians Bohemian Football Club Dublin 0:2 Waterford FC Waterford FC
  Dundalk FC Dundalk FC 3:2 Shelbourne FC Shelbourne
  Cork City Cork City FC 0:3 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
  Cabinteely Cabinteely FC 1:1 Athlone Town AFC Athlone Town
  Galway United Galway United FC 2:1 Shamrock Rovers U19 Shamrock U19
  Wexford FC Wexford FC 1:3 Bray Wanderers Bray Wanderers
Matchday 12 Vientiane FT Vientiane FT 0:5 Lao Police Club Lao Police Club
  Ezra FC Ezra FC 0:4 Lao Toyota FC Lao Toyota
Matchday 15 Yangon Utd. Yangon United FC 3:0 Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  FC ISPE FC ISPE 0:5 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
Matchday 7 Pahang FA Pahang FA 2:1 PDRM FA PDRM FA
  PJ City FC Petaling Jaya City FC 1:1 Sabah FA Sabah
  FELDA United FELDA United FC 1:2 Kedah FA Kedah FA
Matchday 5 Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:0 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 2:0 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Sukhothai FC Sukhothai FC 1:0 SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 0:2 Phrae United Phrae Utd.
  Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 3:2 Chiangmai FC Chiangmai FC
  Chiangmai Utd. Chiangmai United 0:0 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 2:0 Sisaket FC Sisaket FC
Matchday 29 Kasetsart FC Kasetsart FC 7:45 PM Phrae United Phrae Utd.
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 8:00 PM Chiangmai FC Chiangmai FC
  Chiangmai Utd. Chiangmai United 9:00 PM Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Sisaket FC Sisaket FC 9:00 PM Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 10:00 PM MOF Customs United Customs Utd.
Matchday 25 Hougang Utd. Hougang United FC moved Lion City Sailors LC Sailors
  Geylang Geylang International moved Tanjong Pagar United Tanjong Pagar
Matchday 1 Accrington Accrington Stanley 2:0 Peterborough United Peterborough
  Gillingham FC Gillingham FC 0:2 Hull City Hull City
  Portsmouth Portsmouth FC 0:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 0:2 Charlton Athletic Charlton
  Lincoln City Lincoln City 2:0 Oxford United Oxford United
  Sunderland Sunderland AFC 1:1 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Doncaster Doncaster Rovers 1:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Northampton Northampton Town 2:2 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Swindon Town Swindon Town 3:1 Rochdale AFC Rochdale
  Fleetwood Fleetwood Town 2:1 Burton Albion Burton Albion
  Plymouth Plymouth Argyle 1:0 Blackpool FC Blackpool
  Bolton Bolton Wanderers 0:1 Forest Green Rovers Forest Green
  Mansfield Town Mansfield Town 0:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 1:1 Newport County Newport County
  Bradford Bradford City 0:0 Colchester United Colchester Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 0:1 Leyton Orient Leyton Orient
  Southend United Southend United 0:4 Harrogate Town Harrogate Town
  Cambridge Utd. Cambridge United 3:0 Carlisle United Carlisle United
  Port Vale Port Vale FC 2:0 Crawley Town Crawley Town
  Walsall Walsall FC 1:0 Grimsby Town Grimsby Town
  Barrow Barrow AFC 1:1 Stevenage FC Stevenage
  Cheltenham Cheltenham Town 1:2 Morecambe FC Morecambe FC
  Salford Salford City 2:2 Exeter City Exeter City
Matchday 10 Grobinas Grobinas SC 6:1 FK Smiltene/BJSS Smiltene
  Lokomotiv Lokomotiv Daugavpils 5:1 Rezeknes FA Rezeknes FA
Matchday 1 Ponferradina SD Ponferradina 1:2 CD Castellón CD Castellón
Matchday 5 SM Caen B SM Caen B 0:0 FC Lorient B Lorient B
  Saint-Quentin Olympique Saint-Quentin 1:2 GFC Ajaccio G. Ajaccio
  SC Schiltigheim SC Schiltigheim 0:0 AS Beauvais Oise Beauvais
  FC Metz B FC Metz B 2:2 ASM Belfort ASM Belfort
  Bourges 18 Bourges 18 1:2 Canet Roussillon FC Canet Rous.
  US Colomiers US Colomiers 2:1 Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
  Stade Montois Stade Montois 0:4 Bourges Foot Bourges Foot
  FC Nantes B FC Nantes B 0:3 Trélissac FC Trélissac FC
  SO Romorantin SO Romorantin 3:0 FC Chamalières Chamalières
Matchday 3 Guingamp EA Guingamp 1:3 AC Le Havre AC Le Havre
Matchday 5 US Boulogne US Boulogne 0:0 Le Mans FC Le Mans FC
  US Avranches US Avranches 0:2 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  SC Bastia SC Bastia 3:1 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  Red Star FC Red Star FC 0:2 FC Villefranche-Beaujolais FC Villefranche
  SO Cholet SO Cholet 1:1 Stade Lavallois Stade Lavallois
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 0:0 US Créteil-Lusitanos US Créteil
Matchday 3 Unirea Slobozia AFC Unirea 04 Slobozia 0:0 CS Mioveni Mioveni
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:1 Concordia Chiajna Concordia
  Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 3:4 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 0:5 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFC Turris
  Aerostar Aerostar Bacau 0:1 CSM Resita CSM Resita
  CSM Slatina CSM Slatina 0:3 FC Rapid 1923 Rapid 1923
Matchday 6 Anzhi Anzhi Makhachkala 3:0 FK Essentuki FK Essentuki
  KS 2 Samara Krylya Sovetov 2 Samara 3:4 FK Tyumen Tyumen
  Lada Togliatti Lada Togliatti 1:2 Volna Kovernino Volna Kovernino
  Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 2:0 Nosta Novotroitsk Nosta
  Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad 0:0 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
  KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 4:0 FK Orenburg 2 FK Orenburg 2
  Leningradets FK Leningradets 0:2 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Smolensk FK Smolensk 3:0 FK Chita Chita
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 2:0 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk
  Dynamo 2 Dynamo 2 Moscow 2:4 FC Tver FC Tver
  Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 4:1 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  FK Kaluga FK Kaluga 3:1 Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk Sakhalin
  Znamya Noginsk Znamya Noginsk 1:2 Kvant Obninsk Kvant Obninsk
  Strogino Moscow Strogino Moscow 2:1 FK Ryazan FK Ryazan
  Salyut Belgorod Salyut Belgorod 0:0 Khimik-Arsenal Tula Khimik-Arsenal
  Saturn Saturn Ramenskoe 2:0 Sokol Saratov Sokol Saratov
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 0:0 Krasniy-SGAFKST Smolensk Krasniy-SGAFKST
  Avangard Kursk Avangard Kursk moved Metallurg Vidnoe Metallurg Vidn.
Matchday 3 FC Volendam FC Volendam 0:1 FC Utrecht U21 Utrecht U21
  FC Dordrecht FC Dordrecht 1:3 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  FC Eindhoven FC Eindhoven 0:0 Helmond Sport Helmond Sport
  SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 0:2 Go Ahead Eagles Deventer Go Ahead Eagles
  AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21 1:4 PSV Eindhoven U21 PSV U21
  NEC Nijmegen NEC Nijmegen 2:1 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  De Graafschap De Graafschap Doetinchem 4:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
Matchday 1 Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 2:3 Boavista Porto FC U23 Boavista U23
  Estoril U23 Estoril Praia U23 3:1 Portimonense SC U23 Portimonense 23
  Braga U23 SC Braga U23 2:1 Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Benfica U23 SL Benfica U23 0:0 Belenenses SAD U23 Belenenses U23
  Cova Piedade 23 CD Cova da Piedade U23 2:1 Sporting CP U23 Sporting CP U23
  Menemen Spor Menemen Spor 0:2 Altinordu FK Altinordu
  Ümraniyespor Ümraniyespor 2:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Boluspor Boluspor 0:1 Ankara Keciörengücü A. Keciörengücü
Matchday 2 FK Obolon FK Obolon Kyiv 4:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  VPK-Agro VPK-Agro Magdalynivka 1:1 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Chornomorets Chornomorets Odessa 1:1 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
  Kremin Kremin Kremenchuk 0:0 Avangard Kramatorsk Avangard K.
  FK Polissya FK Polissya Zhytomyr 0:0 NK Veres Rivne Veres Rivne
Matchday 4 Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 2:3 on pens Slezsky FC Opava U19 SFC Opava U19
  FK Meteor U19 FK Meteor Praha U19 0:2 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 2:1 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 6:0 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 0:4 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  Pardubice U19 FK Pardubice U19 0:1 on pens FC Zlin U19 FC Zlin U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 5:0 MFK Karvina U19 Karvina U19
  FK Teplice B FK Teplice B 3:2 on pens Jiskra Usti nad Orlici Usti nad Orlici
  FC Pisek FC Pisek 0:2 SK Benesov SK Benesov
  FK Zbuzany FK Zbuzany 1953 3:0 FC Bohemians Prague 1905 B Bohemians B
  FK Jablonec B FK Jablonec B 2:5 FC Slovan Liberec B Sl. Liberec B
  SK Rakovnik SK Rakovnik 3:4 TJ Jiskra Domazlice Domazlice
  Povltavska FA Povltavska FA 1:2 FC Slavia Karlovy Vary Karlovy Vary
  FK Prepere FK Prepere 2:1 FK Chlumec nad Cidlinou Chlumec n/Cidl.
  Zivanice TJ Sokol Zivanice 2:0 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
Matchday 7 Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 2:6 SK Unicov SK Unicov
  Otrokovice FC Viktoria Otrokovice 2:0 FC Zlin B FC Zlin B
  Jihlava B FC Vysocina Jihlava B 1:2 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Petrkovice FC Odra Petrkovice 4:2 ČSK Uherský Brod Uhersky Brod
Matchday 3 Blansko FK Blansko 1:0 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Hradec Králové FC Hradec Králové 1:0 MFK Chrudim Chrudim
Matchday 1 HB Köge HB Köge 2:1 Hvidovre IF Hvidovre IF
  FC Helsingör FC Helsingör 4:2 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Skive IK Skive IK 0:2 Esbjerg fB Esbjerg fB
  Fremad Amager BK Fremad Amager 6:0 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
Matchday 10 Fredrikstad Fredrikstad FK 3:0 Alta IF Alta IF
  Kvik Halden Kvik Halden 1:0 Moss FK Moss FK
  Baerum SK Baerum SK 1:1 Egersunds IK Egersund
  Flöy Flekkeröy IF 2:0 Sotra SK Sotra SK
  Notodden Notodden FK 0:4 Vard Haugesund Vard
  Levanger FK Levanger FK 4:2 Fram Larvik Fram Larvik
Matchday 5 Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 3:1 Graficar Belgrad Graficar
  Zarkovo OFK Zarkovo 1:0 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
Matchday 4 NK Rudes NK Rudes 1:2 NK Opatija NK Opatija
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:1 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 2:1 NK Dugopolje NK Dugopolje
  NK Solin NK Solin 0:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
Matchday 3 P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 0:0 Korona Kielce Korona Kielce
  Miedz Legnica Miedz Legnica 4:0 Resovia Rzeszów Resovia
  Odra Opole Odra Opole 1:0 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  LKS Lodz LKS Lodz 3:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 6 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 4:1 GKS Wikielec GKS Wikielec
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 0:1 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
  KS Kutno KS Kutno 4:1 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 1:2 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
  KS Wasilków KS Wasilków 0:3 Concordia Elblag C. Elblag
Matchday 7 Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 2:1 Górnik Konin Górnik Konin
  Pomorzanin Pomorzanin Torun 0:0 Elana Torun Elana Torun
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 1:3 Unia Swarzedz Unia Swarzedz
  Nielba Nielba Wagrowiec 2:0 Chemik Police Chemik Police
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 8:1 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
  Swit Szczecin Swit Szczecin 0:0 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Sokol Kleczew Sokol Kleczew 3:1 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 2:2 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Unia Janikowo Unia Janikowo 4:1 Pogon Szczecin II Pogon II
Matchday 8 Lubin II Zaglebie Lubin II 1:2 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
  Rekord B-B Rekord Bielsko-Biala 2:3 Gornik Zabrze II Gornik II
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 4:2 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Polonia Nysa Polonia Nysa 0:0 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  ROW Rybnik ROW 1964 Rybnik 1:4 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 3:1 Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  Stal Brzeg Stal Brzeg 1:1 Miedz Legnica II M. Legnica II
Matchday 10 Korona Kielce II Korona Kielce II 8:0 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Hetman Zamosc Hetman Zamosc 0:3 Avia Swidnik Avia Swidnik
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 3:0 Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  Stal Krasnik Stal Krasnik 1:2 LKS Lagów LKS Lagów
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 2:2 Wólczanka Wólka Pelkinska Wólczanka
  Wisloka Debica Wisloka Debica 0:2 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
Matchday 20 Djurgarden Djurgardens IF 1:1 IF Elfsborg Elfsborg
Matchday 17 Örgryte Örgryte IS 4:0 Ljungskile SK Ljungskile
  Akropolis Akropolis IF 2:2 Östers IF Östers IF
  Trelleborg Trelleborgs FF 0:1 IK Brage Brage
  Dalkurd Dalkurd FF 0:0 Umeå FC Umeå FC
  GAIS GAIS Göteborg 3:1 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
Matchday 8 Shakhter K. Shakhter Karaganda 1:1 FK Taraz Taraz
  Ordabasy Ordabasy Shymkent 1:2 FC Astana FC Astana
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 2:0 Qyzyljar SK Petropavlovsk Qyzyljar
  Kairat Almaty