For using this site, please activate JavaScript.

Matches Jun 28, 2020

Matchday 34
Hannover 96 Hannover 96 2:0 VfL Bochum VfL Bochum
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:2 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Hamburger SV Hamburger SV 1:5 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 2:2 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:1 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:2 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 1:3 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 3:0 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 5:3 FC St. Pauli FC St. Pauli
Matchday 36
SV Meppen SV Meppen 0:2 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 32 Celta de Vigo Celta de Vigo 2:2 FC Barcelona FC Barcelona
  CA Osasuna CA Osasuna 2:1 CD Leganés CD Leganés
 
Atlético Madrid Atlético Madrid 2:1 Deportivo Alavés Alavés
  Levante Levante UD 4:2 Real Betis Balompié Real Betis
Matchday 28 Brescia Brescia Calcio 2:2 Genoa CFC Genoa
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 4:2 Torino FC Torino
 
Lazio SS Lazio 2:1 ACF Fiorentina Fiorentina
Matchday 30
Austria Vienna Austria Vienna 2:5 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 1:2 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
WSG Tirol WSG Tirol 0:1 SC Rheindorf Altach SCR Altach
Matchday 24 Dynamo Moscow Dynamo Moscow 0:0 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Rostov FK Rostov 2:1 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Ural Ural Yekaterinburg 2:1 FK Tambov Tambov
Matchday 26
FC Luzern FC Luzern 2:2 Servette FC Servette FC
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 6:0 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
 
FC Zürich FC Zürich 1:0 FC Lugano FC Lugano
 
FC Basel FC Basel 1893 2:0 FC Sion FC Sion
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 3:2 FC Thun FC Thun
Matchday 29
Fenerbahce Fenerbahce SK 3:2 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Göztepe Göztepe 3:3 Alanyaspor Alanyaspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:1 MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 6 Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 3:3 FC Viitorul FC Viitorul
  Dinamo Bucarest FC Dinamo Bucharest 0:1 FC Voluntari FC Voluntari
  FK Mariupol FK Mariupol 2:1 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 0:0 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
Matchday 4 OFI Crete OFI Crete 0:0 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  Panionios Panionios Athens 2:1 AO Xanthi AO Xanthi
Matchday 3 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 3:1 MFK Karvina MFK Karvina
  FK Teplice FK Teplice 4:1 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  SFC Opava Slezsky FC Opava 0:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
Semi-Finals 2nd Leg Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 2:1 1.FC Slovácko Slovácko
Matchday 3 Slovan Liberec FC Slovan Liberec 2:1 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:1 AC Sparta Praha Sparta Praha
Matchday 30 SönderjyskE SönderjyskE 1:0 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Randers FC Randers FC 0:3 AC Horsens AC Horsens
  Hobro IK Hobro IK 2:1 Esbjerg fB Esbjerg fB
Matchday 31 Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 0:0 NK Osijek NK Osijek
Matchday 3 AC Oulu II AC Oulu II 4:0 Sodankylän Pallo Sodankylän
  Reipas Lahti FC Reipas Lahti 0:1 Espoon Palloseura Espoon Pallos.
  Kultsu FC Kultsu FC 4:3 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  FC Honka II FC Honka II 0:0 Pallokerho-35 PK-35
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 3:0 PEPO Lappeenranta PEPO
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 0:0 Tampereen Pallo-Veikot TPV
  Pargas IF Pargas IF 4:0 Grankulla IFK Grankulla IFK
  FC Espoo FC Espoo 2:0 Pallo-Iirot P-Iirot
  OLS Oulun Luistinseura 1:1 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 3:1 Kemi City FC Kemi City
Matchday 9 Atlantis FC U19 Atlantis FC U19 5:1 Mikkelin Palloilijat U19 MP U19
Semi-Finals FC Inter FC Inter Turku 5:0 FC Lahti FC Lahti
Matchday 33 Legia Warszawa Legia Warszawa 1:1 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 0:1 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 1:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
Matchday 30 Tabor Sezana NK Tabor Sezana 0:0 NK Bravo NK Bravo
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 0:2 NK Celje NK Celje
Matchday 33 Diósgyőr Diósgyőri VTK 0:2 Kisvárda FC Kisvárda
  Újpest FC Újpest FC 5:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Debrecen Debreceni VSC 1:1 Paksi FC Paksi FC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:0 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 2:1 Budapest Honvéd FC Honvéd
Matchday 3 Michalovce MFK Zemplin Michalovce 2:2 Spartak Trnava Spartak Trnava
  SKF Sered SKF Sered 1:0 FC Nitra FC Nitra
  Pohronie FK Pohronie 1:0 FC ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  FK Senica FK Senica 1:3 AS Trencin AS Trencin
Matchday 2 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 2:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Matchday 1 Kataller Toyama Kataller Toyama 1:1 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 2:3 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
Matchday 2 Grindavík UMF Grindavík 1:0 Thróttur Reykjavík Thróttur
  Leiknir Leiknir Reykjavík 0:0 Vestri Ísafjördur Vestri
  Kaiho Bank Kaiho Bank SC 5:4 on pens FC Nakatsu FC Nakatsu
  J.FC Miyazaki J.FC Miyazaki 5:2 Kawasoe Club Kawasoe Club
  Okinawa SV Okinawa SV 4:0 Kyushu Mitsubishi Kyushu Mits.
  Saga LIXIL Saga LIXIL FC 5:4 on pens NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC
Matchday 31 Flamurtari FC Flamurtari FC 6:1 FC Luftëtari FC Luftëtari
  FK Partizani FK Partizani 1:0 KF Laçi KF Laçi
Matchday 7 Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 0:1 Suduva Marijampole Suduva
  Riteriai FK Riteriai 0:7 Zalgiris Vilnius Zalgiris
Matchday 15 Neman Grodno Neman Grodno 1:0 Dynamo Brest Dynamo Brest
  BATE Borisov BATE Borisov 0:2 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 FK Vitebsk Vitebsk
Matchday 3 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 2:2 Chikhura Sachkhere Chikhura
Matchday 9 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 0:2 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Motors
  Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 0:1 Sangju Sangmu Sangju Sangmu
Matchday 17 Bold FC Austin Bold FC moved Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
  LA Galaxy II Los Angeles Galaxy II moved Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  NY Red Bulls II New York Red Bulls II moved Hartford Athletic Hartford
  RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros moved Las Vegas Lights FC Las Vegas
  Real Monarchs Real Monarchs SLC moved Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  San Antonio FC San Antonio FC moved FC Tulsa Tulsa
  San Diego Loyal San Diego Loyal SC moved Reno 1868 FC Reno FC
  El Paso El Paso Locomotive FC moved Tacoma Defiance Tacoma Defiance
  Sacramento FC Sacramento Republic FC moved Orange County SC Orange County
  Louisville City Louisville City FC moved Philadelphia Union II Union II
  North Carolina North Carolina FC moved Loudoun United FC Loudoun United
  ATL UTD 2 Atlanta United 2 moved Miami FC Miami FC
  Pittsburgh Pittsburgh Riverhounds SC moved Indy Eleven Indy Eleven
  Charleston Charleston Battery moved Charlotte Independence Charlotte Ind.
  Legion FC Birmingham Legion FC moved Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
Matchday 8 Jeju Utd. Jeju United 1:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 1:2 Suwon FC Suwon FC
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 2:3 Seoul E-Land Seoul E-Land
Matchday 14 Richmond Kicker Richmond Kickers moved Orlando City B Orlando B
  Forward Madison Forward Madison FC moved Fort Lauderdale CF Fort Lauderdale
  Union Omaha Union Omaha moved New England Revolution II Revolution II
  North Texas SC North Texas Soccer Club moved Greenville Triumph SC Greenville
  FC Tucson FC Tucson moved Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
Group A Botafogo Botafogo Rio de Janeiro 6:2 Associação Desportiva Cabofriense (RJ) Cabofriense
Matchday 25 SV Lafnitz SV Lafnitz 1:1 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 1:2 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
Matchday 39 Bristol City Bristol City 1:2 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Nottm Forest Nottingham Forest 3:1 Huddersfield Town Huddersfield
Final Ternana Ternana Calcio 1:2 Juventus U23 Juventus U23
Matchday 5 Levadia U17 Levadia Tallinn U17 1:2 Paide Linnameeskond U17 Paide U17
  Harju JK U17 Harju JK Laagri U17 1:2 Tallinn JK Legion U17 TJK Legion U17
Matchday 9 Paide Paide Linnameeskond 2:0 Tallinn JK Legion TJK Legion
Matchday 8 Pärnu Vaprus Pärnu JK Vaprus 3:0 Jalgpallikool Tammeka U21 JK Tammeka U21
  Keila JK Keila JK 4:1 Rakvere JK Tarvas Rakvere Tarvas
  Läänemaa JK Läänemaa JK Haapsalu 1:3 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  Kalju FC U21 Kalju FC U21 0:3 Paide Linnameeskond U21 Paide U21
  JK Tabasalu JK Tabasalu 1:2 Tartu JK Welco JK Welco
  Viimsi JK Viimsi JK 1:1 FC Helios Voru FC Helios Voru
Matchday 18 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC moved Shamrock Rovers U19 Shamrock U19
Matchday 15 Yadanarbon FC Yadanarbon FC 7:00 AM Southern Myanmar FC S. Myanmar FC
  Magwe FC Magwe FC 7:00 AM Sagaing United Sagaing Utd.
  Hantharwady U. Hantharwady United FC 7:00 AM Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
Matchday 16 BG Pathum Utd. BG Pathum United moved PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC moved Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
  Bangkok Utd. True Bangkok United moved SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Chonburi FC Chonburi FC moved Buriram United Buriram Utd.
Matchday 15 Young Lions Garena Young Lions moved Lion City Sailors LC Sailors
  Geylang Geylang International moved Brunei DPMM FC DPMM FC
Play Off 1st leg Pianese US Pianese 0:0 US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Arzignano FC Arzignano Valchiampo 1:2 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Rende Rende Calcio 1968 1:0 AZ Picerno Picerno
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 2:0 Ravenna FC Ravenna
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:1 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  Olbia Olbia Calcio 1905 1:0 AS Giana Erminio Giana Erminio
Quarter-Finals
Norwich Norwich City 1:2 AET Manchester United Man Utd
  Sheffield Utd. Sheffield United 1:2 Arsenal FC Arsenal
Matchday 36 Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 2:1 SD Ponferradina Ponferradina
  Cádiz CF Cádiz CF 0:2 CD Tenerife CD Tenerife
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Elche CF Elche CF
  Racing Racing Santander 1:2 Albacete Balompié Albacete
Matchday 30 Menemen Spor Menemen Spor 1:1 Boluspor Boluspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 4:2 Giresunspor Giresunspor
  Hatayspor Hatayspor 2:0 Balikesirspor Balikesirspor
Matchday 26 Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 1:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  FC Vaduz FC Vaduz 4:2 SC Kriens SC Kriens
Matchday 27 Fremad Amager BK Fremad Amager 2:0 FC Roskilde FC Roskilde
  Nyköbing FC Nyköbing FC 1:1 Hvidovre IF Hvidovre IF
Matchday 4 Start IK Start 0:5 Odds BK Odds BK
  Vålerenga Vålerenga Fotball 2:1 Viking Stavanger Viking FK
Matchday 28 Stal Mielec Stal Mielec 2:0 Radomiak Radom Radomiak
  Wigry Suwalki Wigry Suwalki 2:4 GKS Belchatow GKS Belchatow
  Podbeskidzie Podbeskidzie Bielsko-Biala 2:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 4 Sirius IK Sirius 2:2 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Djurgarden Djurgardens IF 5:0 Kalmar FF Kalmar FF
  Mjällby Mjällby AIF 2:1 Hammarby IF Hammarby
Matchday 3 Östers IF Östers IF 0:0 Västerås SK Västerås SK
  GIF Sundsvall GIF Sundsvall 1:1 Dalkurd FF Dalkurd
  Halmstad Halmstads BK 3:0 Jönköpings Södra IF Jönköping
  GAIS GAIS Göteborg 0:1 IK Brage Brage
  Degerfors Degerfors IF 0:1 Norrby IF Norrby
Matchday 6 Hapoel Hadera Hapoel Hadera 2:2 Hapoel Raanana Hapoel Raanana
Matchday 7 Maccabi Haifa Maccabi Haifa 2:1 Hapoel Beer Sheva H. Beer Sheva
  M. Tel Aviv Maccabi Tel Aviv 3:0 Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv
Matchday 28 Stal Rzeszow Stal Rzeszow 1:2 Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 0:2 Garbarnia Krakow Garbarnia
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 3:1 Elana Torun Elana Torun
  Skra Czesto. Skra Czestochowa 7:0 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
  Gornik Leczna Gornik Leczna 2:0 Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Gornik Polk. Gornik Polkowice 4:3 Widzew Lodz Widzew Lodz
Matchday 31 Fatsa Belediye Fatsa Belediyespor 7:00 AM Elazig Belediye Spor FK Elazig Bld FK
  Kozan Spor FK Kozan Spor FK 7:00 AM Turgutluspor Turgutluspor
  1877 Alemdag 1877 Alemdag Spor 7:00 AM Payasspor Payasspor
  Tepecik Spor Büyükcekmece Tepecik Spor 7:00 AM Belediye Derince Spor Bld Derince
  Erbaaspor Erbaaspor 7:00 AM Fethiyespor Fethiyespor
  Erokspor Esenler Erokspor 7:00 AM Kocaelispor Kocaelispor
  Kemerspor 2003 Kemerspor 2003 7:00 AM Agri 1970 Spor Agri 1970 Spor
  Karsiyaka Karsiyaka 7:00 AM Cizre Spor Cizre Spor
  Batman Petrol Batman Petrolspor 7:00 AM Malatya Yesilyurt Belediyespor M.Yesilyurt Bld
  1954 Kelkit Bld 1954 Kelkit Belediyespor 7:00 AM Halide Edip Adivarspor Adivar SK
  Darica GB Darica Genclerbirligi 7:00 AM Pazarspor Pazarspor
  Nazilli Bld. Nazilli Belediyespor 7:00 AM Modafen Modafen
  Somaspor Somaspor 7:00 AM Osmaniyespor FK Osmaniyespor FK
  Altindag Bld Altindag Belediye Spor 7:00 AM Nevsehir Belediye Spor Nevsehir Bld
  Muglaspor Muglaspor 7:00 AM Gölcükspor Gölcükspor
  Yozgatspor 1959 Yozgatspor 1959 FK 7:00 AM Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor
  Bayrampasa Bayrampasa Spor 7:00 AM Karacabey Belediye Spor Karacabey Bld
Matchday 10 Naftan Naftan Novopolotsk 3:0 Granit Mikashevichi Granit
  Svetlogorsk Khimik Svetlogorsk 1:4 Oshmyany-BDUFK Oshmyany-BDUFK
  Sputnik Sputnik Rechitsa 3:1 Volna Pinsk Volna Pinsk
  Gomel FK Gomel 1:1 FK Smorgon FK Smorgon
  Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel 0:0 FK Slonim 2017 Slonim 2017
Group B Qatar Qatar 7:00 AM Venezuela Venezuela
Matchday 15 Abdysh-Ata Kant FK Abdysh-Ata Kant 7:00 AM FK Alay Osh Alay Osh
  Kaganat FK Kaganat 7:00 AM FK Kara-Balta Kara-Balta
Matchday 7 FC Regar-TadAZ Regar-TadAZ Tursunzoda 1:2 FK Dushanbe-83 Dushanbe-83
  Khujand FK Khujand 1:3 Istiqlol Dushanbe Istiqlol
Matchday 25 Ararat Yerevan FC Ararat Yerevan 1:4 FC Shirak Gyumri Shirak Gyumri
  Lori Vanadzor FC Lori Vanadzor 2:1 FC Ararat-Armenia Yerevan Ararat-Armenia
  Alashkert Alashkert Yerevan 0:1 FC Noah Yerevan FC Noah
Matchday 29 FC Van FC Van 4:0 FC Masis Masis
  Torpedo Torpedo Erewan 12:0 FC Ani FC Ani
  Aragats FC Aragats Ashtarak 4:3 FC Sevan FC Sevan
  Ararat II FC Ararat Yerevan II 2:0 FC Shirak Gyumri II Shirak II
  Lokomotiv FC Lokomotiv Erewan 7:0 FC Pyunik Yerevan II Pyunik II
Matchday 32 Aarhus GF U19 Aarhus GF U19 3:1 Odense Boldklub U19 Odense BK U19
  Bröndby IF U19 Bröndby IF U19 2:0 Vejle Boldklub U19 Vejle BK U19
Matchday 10 Skála IF Skála IF 1:3 HB Tórshavn HB Tórshavn
  Víkingur Göta Víkingur Göta 1:2 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
  ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur 1:0 TB Tvöroyri TB Tvöroyri
Matchday 15 Skála IF Skála IF 7:00 AM KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Cheng Zhang
    Age: 31 Years  China
    Position: Right-Back
    Market value: 150 thousand €
    Fee: Free transfer
    Tianjin Tianhai (-2019)
     
    Jiangsu Suning
  • Yifei Sang
    Age: 31 Years  China
    Position: Central Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Liaoning FC (-2019)
     
    Wuhan Three Towns
  • Fei Xiong
    Age: 32 Years  China
    Position: Right-Back
    Market value: 50 thousand €
    Fee: Free transfer
    Liaoning FC (-2019)
     
    Wuhan Three Towns
  • Ágúst Leó Björnsson
    Age: 22 Years  Iceland
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Loan
    Thróttur Reykjavík
     
    Leiknir Fáskrúdsfjordur
  • Alexy Bosetti
    Age: 27 Years  France
    Position: Centre-Forward
    Market value: 325 thousand €
    Fee: -
    El Paso Locomotive FC
     
    Without Club
  • Felipe Saraiva
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 300 thousand €
    Fee: -
    Associação Atlética Ponte Preta
     
    Without Club
  • Luiz Fernando
    Age: 26 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: End of loan
    América Futebol Clube (RN)
     
    Cruzeiro Esporte Clube B
  • Cesinha
    Age: 21 Years  Brazil
    Position: Right Winger
    Market value: -
    Fee: End of loan
    América Futebol Clube (RN)
     
    Cruzeiro Esporte Clube B