For using this site, please activate JavaScript.

Matches Jun 27, 2020

Matchday 34
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 0:4 Bayern Munich Bayern Munich
 
FC Augsburg FC Augsburg 1:2 RB Leipzig RB Leipzig
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 0:4 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 3:2 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 3:0 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 1:0 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 6:1 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 2:1 Hertha BSC Hertha BSC
 
SC Freiburg SC Freiburg 4:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
Matchday 36
KFC Uerdingen KFC Uerdingen 05 1:1 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 0:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:0 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 3:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 3:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 1:2 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 3:2 Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:2 Hallescher FC Hallescher FC
Matchday 32 Aston Villa Aston Villa 0:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
 
Sevilla FC Sevilla FC 1:1 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Athletic Athletic Bilbao 3:1 RCD Mallorca RCD Mallorca
Matchday 28
Juventus Juventus FC 4:0 US Lecce Lecce
Matchday 24 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 FC Sochi Sochi
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 2:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Orenburg FK Orenburg 0:3 FK Krasnodar Krasnodar
  Spartak Moscow Spartak Moscow 0:0 FK Ufa Ufa
  Rubin Kazan Rubin Kazan 0:2 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
Matchday 5 Gaz Metan Gaz Metan Medias 0:2 FC Botosani FC Botosani
Matchday 29
Besiktas Besiktas JK 3:0 Konyaspor Konyaspor
Matchday 6 Chindia AFC Chindia Targoviste 0:2 CSM Politehnica Iași CSM Poli Iași
  Karpaty Karpaty Lviv 1:1 PFK Lviv PFK Lviv
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 2:1 FK Oleksandriya FK Oleksandriya
Semi-Finals 2nd Leg C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:2 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Matchday 30 Aarhus GF Aarhus GF 1:4 Aalborg BK Aalborg BK
Matchday 31 HNK Rijeka HNK Rijeka 1:2 HNK Gorica HNK Gorica
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 2:1 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
Matchday 3 Rollon Pojat Rollon Pojat 0:8 Oulun Työväen Palloilijat OTP
  Oulaisten Oulaisten Huima 2:3 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
Matchday 1 SJK II SJK Seinäjoki II 0:3 Ekenäs IF Ekenäs IF
  Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 1:1 FC KTP FC KTP
  AC Kajaani AC Kajaani 2:2 FF Jaro FF Jaro
  AC Oulu AC Oulu 2:0 IF Gnistan IF Gnistan
Matchday 12 VPS Vaasan Palloseura 9:00 PM Ekenäs IF Ekenäs IF
Matchday 3 FC Viikingit FC Viikingit 0:2 Järvenpään Palloseura JäPS
  KaaPo Kaarinan Pojat 2:3 Ilves Tampere II Ilves II
  Salon Pallo Salon Palloilijat 2:3 Atlantis FC Atlantis FC
  HJS Hämeenlinnan Jalkapalloseura 2:2 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  Vaasa IFK Vaasa IFK 1:2 JS Hercules JS Hercules
  FC Vaajakoski FC Vaajakoski 3:1 Jakobstads Bollklubb Jakobstads BK
  JIPPO JIPPO Joensuu 4:0 SC Kufu-98 SC Kufu-98
  RoPS II Rovaniemen Palloseura II 3:2 FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
Matchday 2 Sudet Sudet Kouvola 3:1 Savilahden Urheilijat Savilahden
Matchday 3 Lappenenranta Liry Lappenenranta 0:2 Imatran Palloseura Imatran PS
  Union Plaani Union Plaani 2:0 Haminan Pallo-Kissat Haminan PK
  Savonlinnan Savonlinnan Työväen Palloseura 4:1 Kymin Palloilijat Kymin
Semi-Finals FC Haka FC Haka 2:3 HJK Helsinki HJK Helsinki
Matchday 33 Rakow Rakow Czestochowa 3:2 Arka Gdynia Arka Gdynia
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:1 Korona Kielce Korona Kielce
  Wisla Plock Wisla Plock 2:0 LKS Lodz LKS Lodz
Matchday 30 Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:1 NK Triglav Kranj NK Triglav
Matchday 33 Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:1 MOL Fehérvár FC Fehérvár
Matchday 2 Ehime FC Ehime FC 4:3 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:1 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 3:3 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:0 Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:1 Omiya Ardija Omiya Ardija
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 2:2 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 1:0 Tochigi SC Tochigi SC
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 2:1 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 1:3 Mito HollyHock Mito HollyHock
Matchday 1 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 0:4 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
  Fukushima Utd. Fukushima United 2:0 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 2:1 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  SC Sagamihara SC Sagamihara 0:0 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
  FC Gifu FC Gifu 0:0 FC Imabari FC Imabari
  Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto 3:2 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 0:1 Gainare Tottori Gainare Tottori
  Kawasoe Club Kawasoe Club 1:2 Saga LIXIL FC Saga LIXIL
  FC Nakatsu FC Nakatsu 0:5 Okinawa SV Okinawa SV
  Kyushu Mits. Kyushu Mitsubishi 0:5 J.FC Miyazaki J.FC Miyazaki
  NIFS Kanoya FC NIFS Kanoya FC 2:3 Kumamoto Teachers SC K'moto Teachers
Matchday 15 Smolevichi FK Smolevichi 2:1 FK Slutsk FK Slutsk
  FK Minsk FK Minsk 1:1 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
Matchday 3 FC Dila FC Dila Gori 1:1 FC Samtredia FC Samtredia
Matchday 6 Gimpo Citizen Gimpo Citizen 1:1 Cheongju FC Cheongju FC
  Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 2:1 Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Yangju Citizen Yangju Citizen 0:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans.Co.
  Pyeongtaek Pyeongtaek Citizen 1:2 Hwaseong FC Hwaseong FC
  Gangneung City Gangneung City 5:0 Chuncheon FC Chuncheon FC
  Cheonan City Cheonan City 2:0 Gyeongju Citizen Gyeongju Citi.
  Changwon FC Changwon FC 0:3 Mokpo City Mokpo City
  Gimhae FC Gimhae FC 1:0 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
  Chungju Citizen Chungju Citizen 1:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Paju Citizen Paju Citizen 1:0 Siheung City Siheung City
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 2:3 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:2 Namdong FC Namdong FC
  Icheon Citizen Icheon Citizen 0:1 Yangpyeong FC Yangpyeong FC
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 1:3 Jinju Citizen Jinju Citizen
Matchday 9 Busan IPark Busan IPark 1:1 Seongnam FC Seongnam FC
  FC Seoul FC Seoul 1:0 Incheon United Incheon Utd.
  Daegu FC Daegu FC 2:1 Gangwon FC Gangwon FC
Matchday 8 Ansan Greeners Ansan Greeners 1:1 Chungnam Asan Chungnam Asan
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 3:3 FC Anyang FC Anyang
Matchday 25 A. Lustenau SC Austria Lustenau 1:2 SV Horn SV Horn
 
SV Ried SV Ried 1:3 FC Blau-Weiss Linz Blau Weiss Linz
  FAC Floridsdorfer AC 1:1 Young Violets Austria Wien Young Violets
  Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 1:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
  FC Liefering FC Liefering 3:2 SV Kapfenberg SV Kapfenberg
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 1:3 SKU Amstetten SKU Amstetten
Matchday 39 Brentford Brentford FC 1:0 West Bromwich Albion West Brom
  Preston NE Preston North End 1:3 Cardiff City Cardiff
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Queens Park Rangers QPR
 
Swansea Swansea City 0:1 Luton Town Luton
  Derby Derby County 2:1 Reading FC Reading
  Barnsley FC Barnsley FC 0:0 Millwall FC Millwall
  Wigan Wigan Athletic 2:0 Blackburn Rovers Blackburn
  Birmingham Birmingham City 3:3 Hull City Hull City
  Stoke City Stoke City 0:2 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Leeds Leeds United 3:0 Fulham FC Fulham
Matchday 5 Tabasalu U17 JK Tabasalu U17 2:0 Jalgpallikool Tammeka U17 Tammeka U17
  FC Nomme U17 FC Nomme United U17 1:3 FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
  Ida/Lääne U17 Ida- ja Lääne Virumaa U17 3:4 FC Flora Tallinn U17 FC Flora U17
Matchday 9 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 0:2 Kalju FC Kalju FC
  Kuressaare FC Kuressaare 0:4 FC Flora Tallinn FC Flora
  JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 2:1 Kalev Tallinn Kalev
  JK Trans Narva JK Trans Narva 4:4 FCI Levadia FCI Levadia
Matchday 18 Cabinteely Cabinteely FC moved Drogheda United FC Drogheda United
  Galway United Galway United FC moved University College Dublin UCD
  Wexford FC Wexford FC moved Longford Town FC Longford Town
  Athlone Town Athlone Town AFC moved Bray Wanderers Bray Wanderers
Matchday 15 Shan Utd. Shan United FC 7:00 AM Chin United Chin Utd.
  Yangon Utd. Yangon United FC 7:00 AM Rakhine United FC Rakhine Utd.
Matchday 16 Samut Prakan C. Samut Prakan City moved Port FC Port FC
  Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC moved Rayong FC Rayong FC
  Police Tero FC Police Tero FC moved Trat FC Trat FC
  Ratchaburi FC Ratchaburi Mitr Phol FC moved Sukhothai FC Sukhothai FC
Matchday 15 Hougang Utd. Hougang United FC moved Tanjong Pagar United Tanjong Pagar
Matchday 30 Trapani Trapani Calcio 3:0 Pordenone Calcio Pordenone
  FC Empoli FC Empoli 0:0 Benevento Calcio Benevento
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:3 AS Livorno AS Livorno
  Frosinone Frosinone Calcio 0:2 AS Cittadella Cittadella
  AC Pisa AC Pisa 1909 2:1 Delfino Pescara 1936 Pescara
  Cremonese US Cremonese 0:2 Cosenza Calcio Cosenza
  Virtus Entella Virtus Entella 1:0 US Salernitana 1919 Salernitana
  Venezia Venezia FC 2:1 Ascoli Calcio Ascoli
  Perugia AC Perugia Calcio 0:0 FC Crotone Crotone
  Chievo Verona Chievo Verona 1:3 Spezia Calcio Spezia Calcio
Matchday 28 Belenenses SAD Belenenses SAD 1:3 Sporting CP Sporting CP
Matchday 30 Bursaspor Bursaspor 1:0 Adanaspor Adanaspor
  Altinordu Altinordu FK 1:2 Keciörengücü Keciörengücü
  Osmanlispor Osmanlispor FK 1:3 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 2:2 Altay SK Altay SK
Matchday 26 FC Wil 1900 FC Wil 1900 3:1 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Chiasso FC Chiasso 1:3 FC Aarau FC Aarau
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 3:1 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 27 Vendsyssel FF Vendsyssel FF 2:2 Kolding IF Kolding IF
  Vejle BK Vejle Boldklub 2:0 FC Fredericia FC Fredericia
  Viborg FF Viborg FF 4:2 HB Köge HB Köge
  Skive IK Skive IK 2:0 Naestved Boldklub Naestved BK
Matchday 28 GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 1:3 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Z. Sosnowiec Zaglebie Sosnowiec 1:3 Odra Opole Odra Opole
  Miedz Legnica Miedz Legnica 0:0 Warta Poznan Warta Poznan
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 2:4 GKS Tychy GKS Tychy
Matchday 4 Östersund Östersunds FK 2:4 IFK Norrköping Norrköping
Matchday 3 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 1:3 Umeå FC Umeå FC
  Akropolis Akropolis IF 2:0 Örgryte IS Örgryte
Matchday 6 Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 0:0 FK Bukhara Bukhara
  Sogdiana Sogdiana Jizzakh 1:1 FK Andijon FK Andijon
  Metallurg Bk. Metallurg Bekabad 1:3 Navbahor Namangan Navbahor
  AGMG Olmaliq FK AGMK Olmaliq 1:0 Mash'al Mubarek Mash'al
Matchday 28 Lech Poznan II Lech Poznan II 3:2 GKS Katowice GKS Katowice
  Legionovia Legionovia Legionowo 0:0 Resovia Rzeszów Resovia
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 0:3 Blekitni Stargard Blekitni
Matchday 4 Hellerup IK Hellerup IK 4:0 Brabrand IF Brabrand IF
  FC Helsingör FC Helsingör 3:0 Thisted FC Thisted FC
  Vanlöse IF Vanlöse IF 1:3 Akademisk Boldklub Akademisk BK
  Avarta Avarta 0:2 Aarhus Fremad Aarhus Fremad
  Brönshöj BK Brönshöj Boldklub 1:3 Jammerbugt FC Jammerbugt FC
  BK Frem BK Frem 4:2 Middelfart Boldklub Middelfart
  Vejgaard B Vejgaard B 0:3 Hilleröd Fodbold Hilleröd F
  Dalum IF Dalum IF 0:2 Holbaek B&I Holbaek B&I
  FA 2000 FA 2000 0:2 Naesby Boldklub Naesby BK
  Skovshoved Skovshoved IF 0:1 VSK Aarhus VSK Aarhus
  B93 Boldklubben af 1893 3:1 FC Sydvest 05 FC Sydvest
  Slagelse Slagelse B&I 1:2 Ringköbing IF Ringköbing IF
Group B Ecuador Ecuador 7:00 AM Peru Peru
  Brazil Brazil 7:00 AM Colombia Colombia
Matchday 3 Riga Riga FC 2:0 FK Liepaja Liepaja
Matchday 15 Alga Bishkek Alga Bishkek 7:00 AM Neftchi Kochkor-Ata Neftchi
Matchday 7 Kuktosh FK Kuktosh 0:0 ZSKA Dushanbe ZSKA Dushanbe
  FK Istaravshan FK Istaravshan 2:0 Lokomotiv Pamir Dushanbe Lokomotiv Pamir
  Khatlon FK Khatlon 1:1 FK Fayzkand Vose Fayzkand Vose
Matchday 29 Ararat-Arm. II FC Ararat-Armenia II 2:2 Lernayin Artsakh Goris L. Artsakh
  BKMA Yerevan BKMA Yerevan 1:0 FC Urartu Erewan II Urartu II
  Alashkert II FC Alashkert II 1:1 FC Dilijan FC Dilijan
Matchday 32 Midtjylland U19 FC Midtjylland U19 2:1 FC Copenhagen U19 Copenhagen U19
Qualifying Round FC Suduroy FC Suduroy 9:1 Bóltfelagið Royn Royn
  MB Midvágur MB Midvágur 2:6 Undrid FF Undrid FF
Matchday 10 EB/Streymur EB/Streymur 0:3 B36 Tórshavn B36 Tórshavn

Select date

Player birthdays

  • Raúl
    Date of birth: Jun 27, 1977  Spain
    Position: Second Striker
    Market value: -
    Retired
    Age: 42 years

Coach birthdays

Transfers

  • Tobias Hammer Svendsen
    Age: 20 Years  Norway
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 100 thousand €
    Fee: Free transfer
    Molde FK
     
    Hamarkameratene
  • Elvar Baldvinsson
    Age: 23 Years  Iceland
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Loan
    Thór Akureyri
     
    Völsungur ÍF
  • Freythór Hrafn Hardarson
    Age: 22 Years  Iceland
    Position: Centre-Back
    Market value: 25 thousand €
    Fee: ?
    Völsungur ÍF
     
    ÍF Magni Grenivík
  • Haraldur Reinert Höjgaard
    Age: 25 Years  Faroe Islands
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 thousand €
    Fee: Loan
    NSÍ Runavík
     
    Skála IF
  • Hilmar Halldórsson
    Age: 21 Years  Iceland
    Position: Abwehr
    Market value: -
    Fee: ?
    ÍA Akranes
     
    Kári Akranes
  • Gunnar Jónas Hauksson
    Age: 20 Years  Iceland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    ÍF Grótta
     
    Vestri Ísafjördur
  • Bessi Jóhannsson
    Age: 24 Years  Iceland
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    ÍF Grótta
     
    UMF Njardvik
  • Arnaud Fezui
    Age: 25 Years  France
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Olympique Alès
     
    Sainte-Geneviève Sports
  • Aleksandar Pesic
    Age: 28 Years  Serbia
    Position: Centre-Forward
    Market value: 1.20 mil. €
    Fee: End of loan
    FC Seoul
     
    Al-Ittihad Jeddah
  • Cristian Sención
    Age: 24 Years  Uruguay
    Position: Central Midfield
    Market value: 250 thousand €
    Fee: -
    Without Club
     
    Rampla Juniors FC
  • Jun-young Kim
    Age: 21 Years  Korea, South
    Position: Right Winger
    Market value: 100 thousand €
    Fee: -
    Dinamo Minsk
     
    Without Club
  • Demetris Cristodulo
    Age: 17 Years  Romania
    Position: Centre-Forward
    Market value: 25 thousand €
    Fee: -
    ASU Poli U19
     
    ASU Politehnica Timisoara
  • Artem Fedetskyi
    Age: 35 Years  Ukraine
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Career break
     
    Votrans Lutsk